Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9135 by Dennis Goedbloed
Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk? został stworzony przez Dennis Goedbloed
Cześć,

Czterech nauczycieli importuje 900 uczniów z ogromnej listy programu Excel. Zawiera wszystko, czego potrzebujemy, w tym numery szkolne, e-maile itp.
Nie możemy wymyślić, jak zaimportować małe przedrostki ich nazwisk.

Na przykład pełne imię i nazwisko ucznia może brzmieć Louis van Gaal.
W imporcie iDoceo możemy wybrać kolumnę ze wszystkimi imionami (dla tego ucznia Louis) i wszystkimi nazwiskami (dla tego ucznia Gaal), ale nie możemy wybrać kolumny z przedrostkami?

Jakieś wskazówki, jak to osiągnąć?

Każda pomoc byłaby mile widziana!
Z poważaniem,
Dennisa Goedbloeda

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9136 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Witaj Dennisie,
Najpierw musisz utworzyć pole „prefiks” (lub dowolne inne potrzebne) w iDoceo, a następnie będziesz mógł je zaimportować za pomocą Kreatora importu.
Szczegóły wyjaśniono tutaj
www.idoceo.net/index.php/en/grade-book-a...ekran-danych-osobowych

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9137 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Dennis, jeśli niestandardowe rozwiązanie pola nie działa, możesz spróbować scalić te dwie kolumny (przedrostek z nazwiskiem) przed zaimportowaniem.
Postaramy się dodać bardziej usprawnione rozwiązanie, które zawiera Prefiks w domyślnych polach systemowych iDoceo.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9138 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Dzięki za szybkie odpowiedzi, Bert!

Mile widziane. Spróbuję najpierw pierwszego rozwiązania:
Niestety musimy przenieść oceny do innego systemu (ręcznie). Aby zrobić to tak szybko, jak to możliwe, ważne jest, aby kolejność nazwisk pozostała taka sama (nie jestem pewien, czy połączenie przedrostków i nazwisk da taki sam efekt).

Spróbuję teraz!

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9139 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Jeśli ten inny system akceptuje jakikolwiek format plików, daj mi znać, a przygotujemy do tego specjalną funkcję eksportu.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9140 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Dodanie pola działa dobrze, ale nie mogę go rozmieścić między polami Imię i Nazwisko. Dlatego nie pojawia się na listach klas :dry: . Więc to niestety nie rozwiązuje dla nas problemu.
Mam nadzieję, że usprawnione rozwiązanie zostanie dodane w iDoceo w niedalekiej przyszłości. Jestem pewien, że jest wielu studentów (międzynarodowo), którzy mają przedrostki w swoich imionach, więc myślę, że spotka się to z wielką radością.

Jeśli chodzi o funkcję eksportu: byłoby świetnie! Skontaktuję się ze specjalistą w tej sprawie. Wrócę do tego wkrótce!

Jeszcze raz dziękuję za szybkie odpowiedzi btw, bardzo mile widziane.

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9220 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Witaj Bert,

Kilka razy rozmawiałem z moim administratorem systemu, mówi, że jest to z pewnością możliwe. Chciałby się z Tobą skontaktować, aby omówić szczegóły techniczne najskuteczniejszego eksportu ocen z iDoceo do Magister (powszechnie używany system zarządzania studentami w Holandii).

Czy istnieje sposób, w jaki może uzyskać Twoje dane kontaktowe (na przykład e-mail)?

Z poważaniem,
Dennis

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 7 miesięcy temu #9221 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Pewnie Dennis, e-mail do support @ idoceo.net wystarczy. Jestem tam dostępny.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9259 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jak mogę zaimportować przedrostki (?) z nazwisk?
Cześć Dennis, tylko szybka kontynuacja. Nie dostałem od niego żadnego maila

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.