obliczenia o wysokiej precyzji

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8857 by Tomka
obliczenia o wysokiej precyzji został stworzony przez Tomka
Podczas tworzenia nowej klasy obok ikony HD znajduje się przełącznik do włączania/wyłączania obliczeń o wysokiej precyzji.

Nie znalazłem w dokumentach, co to oznacza. Czy ktoś może wyjaśnić?

Serdecznie pozdrawiam, Tomku
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8859 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat obliczenia o wysokiej precyzji
Cześć Tom,
Obliczenia o wysokiej precyzji są nadal funkcją eksperymentalną i dlatego nie możesz zobaczyć żadnych informacji w naszej sieci.

W domyślnym trybie obliczeń, jeśli wybierzesz zaokrąglenie dla kolumny/obliczenia, to nowa zaokrąglona wartość (pokazana w komórce) będzie brana pod uwagę w kolejnych obliczeniach. To co widzisz Jest Tym Co dostajesz. Oznacza to również, że kilkukrotne zaokrąglenie wyników kolumn spowoduje obcięcie niektórych miejsc dziesiętnych.

W trybie wysokiej precyzji zachowana jest oryginalna wartość wszystkich komórek, a funkcje zaokrąglania są stosowane tylko podczas wyświetlania danych w komórce, ale wewnętrznie w obliczeniach brana jest pod uwagę pełna liczba, stąd „wysoka precyzja”. Nie tracisz precyzji zaokrąglając obliczenia N razy.

Ten tryb był przeznaczony do bardzo szczegółowych obliczeń, ale jeśli masz jakiekolwiek problemy, daj mi znać

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 8 miesięcy temu #8861 by Tomka
Odpowiedzi udzielił Tomka na temat obliczenia o wysokiej precyzji
Ok dziękuję. Więc dla mnie wyłączenie tej opcji jest właściwym rozwiązaniem. Nie byłem pewien, czy i jak to zmienia wyniki, ale teraz jest to jasne.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.