Czy przyciski i wartości są nazwane tak, aby można je było przekazywać jako parametry?

Więcej
1 rok 8 miesiące temu - 1 rok 8 miesiące temu #10629 by pauhana658
Z dziewięcioma kursami pisania w tym semestrze i setkami prac do oceny, aby przetrwać, musiałem zautomatyzować proces oceniania i zbierania opinii. Stworzyłem proces przy użyciu idoceo, Microsoft Word, Annotate Pro, Keyboard Maestro i Elgato Stream Deck Mk2, który znacznie przyspiesza opinie i ocenianie. Kiedy naciskam klawisz na Stream Deck, Keyboard Maestro wykonuje serię makr Keyboard Maestro. Na przykład, jeśli oceniam przesłane pliki Worda, mogę nacisnąć klawisz na Stream Deck podczas przeglądania dziennika ocen w idoceo, a makro Keyboard Maestro wybierze komórkę pod kursorem, kliknij przycisk Zasoby na dole okno idoceo, aby otworzyć listę zasobów, wybierz najwyższy zasób na liście, kliknij przycisk „Otwórz w programie Word” u góry okna szybkiego podglądu, otwórz program Word i załaduj Annotate Pro, a następnie wróć do idoceo i wyświetl rubrykę, a następnie wróć do programu Word i umieść kursor na środku strony. Po dodaniu opinii do pliku programu Word klikam inny przycisk Stream Deck, aby zapisać plik, zamknąć okno i przesunąć okno rubryki idoceo na wierzch. Dotykam innego przycisku w Stream Deck, aby wprowadzić ocenę, a makro przechodzi do wybranej oceny i klika ją, a następnie zamyka okno ocen cząstkowych i umieszcza kursor na środku okna Dziennika ocen. Wydaje się skomplikowane, ale naprawdę oszczędza mnóstwo czasu i wysiłku, a także stres (cały ten ruch kursora i klikanie).

Większość akcji Keyboard Maestro w makrze wymaga nakazania kursorowi przeniesienia się do określonej lokalizacji w oknie idoceo i kliknięcia tej lokalizacji. Jest to jednak problematyczne z kilku powodów, na przykład gdy zmienia się rozmiar okna, co wymaga ode mnie dostosowania wszystkich akcji ruchu kursora w Keyboard Maestro.

Oto moje pytania. Czy różne przyciski, komórki rubryk i funkcje w idoceo są nazwane zasobami? Czy te nazwy mogą być przekazywane do makra jako parametr? Na przykład, czy mogę przekazać „8” jako parametr do makra Keyboard Maestro, aby Keyboard Maestro powiedział idoceo, aby wybrał „8” w oknie oceny?

Wreszcie, czy są jakieś inne sposoby automatycznego oceniania w idoceo? Próbowałem używać zarówno skrótów, jak i AppleScript, ale wydaje się, że idoceo nie obsługuje żadnego bezpośrednio.

Przepraszam za długi post. Mam nadzieję, że to ma sens. I dziękuję za wszelką pomoc, jaką możesz zapewnić.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiące temu przez pauhana658.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.