Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)

Więcej
Rok 2 5 miesięcy temu #10130 by Tokołosze
Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution) został stworzony przez Tokołosze
Dobra wszyscy rano,

Jestem całkiem nowy w administrowaniu MDM w naszej szkole. Ponieważ przepisy dotyczące ochrony danych są dość surowe w UE, nie mogę pozwolić moim kolegom i studentom na łączenie się z innymi usługami w chmurze niż nasza szkolna chmura za pomocą WebDAV.

To, co chciałbym zrobić, to ukryć inne opcje chmury w menu, więc w ogóle nie można ich wybrać, może nawet wstępnie skonfigurować odpowiedni serwer dla WebDAV.

W razie zamówieenia projektu apps jak Notability i Firefox można zarządzać aplikacją w ten sposób (przykład z Notability):


<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" " www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd ">


Giphy dozwolone

iCloud dozwolone

Udostępnianie linków dozwolone

Zablokowane tematy dozwolone

Dozwolona biblioteka zdjęć

Klip internetowy dozwolony

Dozwolone usługi w chmurze

WebDAV
Otwórz w




Jak widać, zezwalam tylko na udostępnianie dokumentów Notability przez WebDAV i „OpenIn”, czyli Airdrop itp. Czy jest coś takiego możliwe dla iDoceo? Jeśli nie, czy można to uwzględnić? Ufam kolegom, ale wiem, że niektórzy z nich nie czytają podpisanych umów. :)

Dziękuję bardzo! :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 5 miesięcy temu #10133 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Rano Tokolosze,
To nie jest jeszcze dostępne, ale podoba mi się podejście.
Musiałbym jednak zrobić kilka testów. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł dołączyć do testów beta
Napisz do mnie na adres support@idoceo.net, kiedy będziesz miał okazję, i daj mi znać, jakie kroki wykonałeś, aby pracować z tym plikiem plist.

pozdrowienia

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 5 miesięcy temu #10134 by Tokołosze
Odpowiedzi udzielił Tokołosze na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Wielkie dzięki, napisałem do Ciebie e-mail z kilkoma szczegółami. Chciałbym dołączyć do testów beta, ale muszę wymyślić, jak to zrobić. Nie mogę tego zrobić na moim służbowym tablecie, bo wtedy musiałbym zaktualizować wszystkie wersje mojego kolegi z powodu VPP. :D

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10298 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Nasza następna wersja beta będzie zawierała funkcję MDM Tokoloshe.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10305 by Tokołosze
Odpowiedzi udzielił Tokołosze na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Słodko, czekam z niecierpliwością. Wielkie dzięki!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10335 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Tutaj znajdziesz wyjaśnione szczegóły. Jeśli masz szansę, spróbuj i daj mi znać, jak to działa na Ciebie.
Nie ma możliwości symulacji takiego zachowania po naszej stronie.
www.idoceo.net/index.php/en/system-articles/281-mdm

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10336 by Tokołosze
Odpowiedzi udzielił Tokołosze na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Wygląda nieźle, w najbliższych dniach wdrożę. W FAQ możesz również wspomnieć o identyfikatorze pakietu dla iDoceo (net.idoceo.iDoceo).

A czy synchronizacja = kopia zapasowa?

Spowoduje to całkowite usunięcie opcji synchronizacji (kopii zapasowej?) = Spowoduje to usunięcie wszystkich/niektórych opcji kopii zapasowej (synchronizacji?).

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10337 by Tokołosze
Odpowiedzi udzielił Tokołosze na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Dobra, zaimplementowałem regułę, ale nic to nie zmienia w aplikacji. Ponownie uruchomiłem aplikację/tablet, ale to nie pomaga.

Może znajdziesz błąd w mojej implementacji? :D
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10338 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Synchronizacja i kopia zapasowa to dwie różne rzeczy.
Synchronizacja obsługuje wszystkie zmiany i aktualizuje każde urządzenie automatycznie za pośrednictwem Apple/CloudKit bez interwencji użytkownika.
Kopie zapasowe to po prostu bezpieczne przechowywanie wszystkich danych na określonym urządzeniu dla bezpieczeństwa. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia urządzenia możesz przywrócić kopię zapasową, aby odzyskać wszystkie dane
Z Ustawienia (ikona koła zębatego) > Informacje > 4 szybkie dotknięcia ikony iDoceo > Ustawienia MDM i sprawdź, co tam jest napisane.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 2 miesięcy temu #10339 by Tokołosze
Odpowiedzi udzielił Tokołosze na temat Aplikacja zarządzana iDoceo (Payload) z MDM (Relution)
Ok, dzięki. Wtedy też wyłączę synchronizację.

Nie ma ustawień MDM, więc chyba moja wersja nie została jeszcze zaktualizowana. Wiele wyjaśnia. :D Nadal jest 7.2.1.

Skontaktuje się z Tobą, gdy się zaktualizuje.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.