Wymusić synchronizację między komputerem Mac a iPadem?

Więcej
3 lata 1 dzień temu - 3 lata 21 godzin temu #9756 by pauhana658
Zorientowałem się, jak edytować dokumenty MS Word w idoceo na MacBooku Pro, ale pliki PDF są nieco bardziej problematyczne, więc zabrałem się za edytowanie plików PDF w idoceo na moim iPadzie Pro. Oznacza to, że często mam otwarte idoceo na obu urządzeniach i przełączam się między nimi w zależności od typu dokumentu przesłanego przez ucznia.

Jednak synchronizacja między dwoma urządzeniami nie wydaje się być automatyczna za każdym razem, gdy wprowadzana jest zmiana na jednym lub drugim urządzeniu. Albo zajmuje to trochę czasu.

Może to być przyczyną innego problemu z synchronizacją. Czasami po wprowadzeniu ocen za zadanie użyję innego urządzenia do załadowania plików przesłanych przez uczniów do następnego zadania, a synchronizacja nie nastąpi, wtedy wszystkie wprowadzone oceny zostaną wyczyszczone. Zaznaczone pliki pozostają, ale muszę je otworzyć i ponownie wprowadzić ocenę.

Czy jest jakiś sposób na wymuszenie synchronizacji? Lub „Zapisz” na jednym urządzeniu przed przejściem na drugie?

Oto przykład opóźnienia w synchronizacji. Pierwszy pochodzi z idoceo na moim MacBooku Pro, drugi z mojego iPada Pro. Zauważ w drugiej kolumnie, że synchronizacja MBP jest powolna.
Załączniki:
Ostatnia edycja: 3 lat 21 godziny temu przez pauhana658. Powód: dodane zrzuty ekranu

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.