Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?

Więcej
Rok 3 1 miesięcy temu - Rok 3 1 miesięcy temu #9711 by pauhana658
Załączyć prace uczniów do dziennika ocen? został stworzony przez pauhana658
Uwielbiam grać w grę „Zastanawiam się, czy idoceo potrafi…”. W dziewięciu przypadkach na dziesięć*, idoceo może!

Oto jeden, nad którym teraz pracuję... Założyłem zajęcia w idoceo i stworzyłem różne oceny z rubrykami w dzienniku ocen. Teraz zastanawiam się, czy możliwe jest przesyłanie prac uczniów do każdej oceny, aby uzyskać coś w rodzaju „jednego okienka”. Nie proszę o możliwość oznaczania dokumentów - jeszcze. Chcę je tylko mieć w idoceo.

Czy to jest możliwe? Dzięki!

* Ten jeden na dziesięć, którego idoceo wciąż nie potrafi zrobić? Synchronizuj z Kalendarzem Apple. Uwielbiam widzieć, że dodało to do pozostałych dziewięciu rzeczy, czyniąc idoceo idealną dziesiątką!
Ostatnio zmieniany: 3 lata 1 miesiąc temu przez pauhana658.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 1 miesięcy temu #9713 by pauhana658
Odpowiedzi udzielił pauhana658 na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
Być może sam odpowiedziałem na swoje pytanie... tak, istnieje możliwość dołączania plików do poszczególnych zadań uczniów w dzienniku ocen. Teraz mam sposób na pobieranie prac ze szkolnego systemu zarządzania uczeniem, oznaczanie ich, dołączanie do dziennika ocen, a następnie wysyłanie pocztą e-mail uczniów z oceną i rubrykami. Świetnie!

Przesyłanie tych dokumentów będzie jednak uciążliwe. Zastanawiam się, czy przesyłanie nie mogłoby odbywać się podobnie do przesyłania i dołączania zdjęć uczniów, nazywając pliki imionami uczniów i przesyłając je wsadowo, z jednym dodatkowym krokiem identyfikacji odpowiedniej nazwy zadania. Czy to nie byłoby miłe!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 1 miesięcy temu #9714 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
To trudne, ale zauważone. Zobaczę, co możemy zrobić
Zakładam, że wiesz, jak łatwo przeciągać i upuszczać te pliki do komórek uczniów w dzienniku ocen iDoceo.
Następujący użytkownicy podziękowali: pauhana658

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 1 miesięcy temu #9716 by pauhana658
Odpowiedzi udzielił pauhana658 na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
Hmmm, wydaje się, że trafiłem na przeszkodę w moim wyobrażonym procesie oceniania prac studenckich. Studenci mogą przesyłać prace do idoceo za pośrednictwem połączenia, ale chociaż mogę przesłać im raport e-mailem z oceną i oceną, nie widzę możliwości przesłania samych prac e-mailem wraz z raportem wyników. Co więcej, nie widzę, w jaki sposób uczniowie mogą uzyskać dostęp do własnych prac i wyników za pośrednictwem połączenia. Czy to jest możliwe?

Przypuszczam, że mogę ręcznie dołączyć artykuł do wiadomości e-mail, gdy odsyłam ocenę i ocenę, ale byłoby miło mieć po prostu możliwość załączenia dowolnych plików w tym zadaniu do wiadomości e-mail.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 1 miesięcy temu #9717 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
Opcja Eksportuj > Raport e-mail będzie zawierała pliki uczniów jako załączniki wiadomości e-mail.
iDoceo Connect to obecnie tylko jeden sposób, ale planujemy ulepszyć go w przyszłości
Następujący użytkownicy podziękowali: pauhana658

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
3 roku tydzień 2 temu #9734 by pauhana658
Odpowiedzi udzielił pauhana658 na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
Tak, to zadziałało! Mam teraz bezproblemowy system przyjmowania prac uczniów, oceniania ich, przypisywania punktów za pomocą rubryk, a następnie wysyłania wszystkiego e-mailem z powrotem do ucznia.

Jedna irytująca mucha w maści: pliki MS Word nie mogą być oznaczane w idoceo. Ale wtedy MS Word zrobił karierę na irytowaniu mnie problemami z edycją/dostępem. Od teraz będę prosił studentów o przesyłanie plików PDF swoich prac. Czy sądzisz, że idoceo może pewnego dnia zyskać możliwość konwertowania dokumentów Worda na pliki PDF, dzięki czemu będę mógł je oznaczać bez przeskakiwania przez obręcze MS Word?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
3 roku tydzień 2 temu #9735 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Załączyć prace uczniów do dziennika ocen?
Może w przyszłości, ale obawiam się, że taka konwersja wymaga ogromnych nakładów czasowych i finansowych, na które w tej chwili nas nie stać. Tam są apps/webs skupił się tylko na tym!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.