Widżet standardów

Więcej
10 miesięcy 2 tydzień temu - 10 miesięcy 2 tydzień temu #31023 by Urche0n
Widżet standardów został stworzony przez Urche0n
Cześć,
Odkryłem, że mogę uzyskać widżet standardów, aby wyświetlał wyniki i poziomy ocen w sposób *prawie* taki, jakiego potrzebowałbym w przypadku raportów, z niewielką manipulacją w programie Excel po wyeksportowaniu. Zauważyłem jednak, że podczas eksportowania widżetu standardów do programu Excel występują dwie rzeczy. 1) standardowe nazwy są obcinane, więc pełna nazwa nie jest eksportowana, 2) w nagłówkach kolumn wstawiane są duże liczby całkowite na początku nazwy standardu.

Nie jestem pewien, czy mogę to zmienić, czy to jest błąd. Poniżej postaram się opisać moją konfigurację.

Skonfigurowałem kilka wyników jako foldery lub zadania w następujący sposób - zauważ, że tytuł folderu jest dość długi, ale aplikacja akceptuje to bez problemu:
 

Dla każdego wyniku, który chcę uwzględnić jako standardy w widżecie, zaznaczyłem pole wyboru „Użyj tytułu kolumny jako standardu”:
 

Kiedy wracam do mojego widżetu standardów, otrzymuję prawie poprawne dane wyjściowe, z wyjątkiem zauważenia, że ​​​​długa nazwa kolumny jest już obcięta w tym widoku:
 

Wreszcie, jeśli spróbuję wyeksportować ten widżet do programu Excel, otrzymuję następujące informacje, które obejmują dwa problemy opisane powyżej:
 

Czy to zachowanie wyodrębniania wygląda zgodnie z oczekiwaniami, czy też może to być problem w oprogramowaniu, który można naprawić? Czy możliwe jest uzyskanie pełnych nazw kolumn w tych eksportach programu Excel? Myślę, że ten przepływ pracy mógłby znacznie uprościć proces komentowania mojej karty raportu, jeśli uda mi się sprawić, by działał zgodnie z oczekiwaniami.

Dziękuję Ci!
-JOT.
 
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 10 miesiące 2 tygodnie temu przez Urche0n.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
9 miesięcy 3 tydzień temu #31043 by Urche0n
Odpowiedzi udzielił Urche0n na temat Widżet standardów
Czy ktoś jest w stanie skomentować, czy te wyeksportowane nagłówki kolumn można dostosować, aby wykluczyć duże wartości liczbowe na początku?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
9 miesięcy 3 tydzień temu - 9 miesięcy 3 tydzień temu #31044 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Widżet standardów
Przepraszam Urche0n, przegapiłem twój post
Jeśli wyślesz mi szablon tej konkretnej konfiguracji, przygotuję dla Ciebie poprawkę.
W widoku dziennika ocen > Eksportuj > Udostępnij upewnij się, że wybrałeś wszystkie karty, bez uczniów i włączysz opcję uwzględnienia standardów
i wyślij go na adres support@idoceo.net

 
Ostatnio zmieniany: 9 miesiące 3 tygodnie temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
8 miesięcy 1 tydzień temu #31091 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Widżet standardów
Cześć, przyglądałem się temu i wygląda na to, że w standardach, których używasz, nie ma prawidłowych kodów.
Jeśli masz taką możliwość, wyślij mi zrzut ekranu pojedynczego egzemplarza, a będę mógł podać więcej informacji

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
8 miesięcy 1 tydzień temu #31094 by Urche0n
Odpowiedzi udzielił Urche0n na temat Widżet standardów
Cześć Bert,
To jest poprawne. W sekcji „Standardy” ustawień nie ustawiono żadnych ważnych kodów. Zaznaczyłem rzeczywiste zadania w dzienniku ocen jako „użyj jako standardu” i oczekuję, że będą one widoczne w widżecie standardów. Od tego czasu odkryłem, że jedynym sposobem na pokazanie przypisań oznaczonych jako standardy w moim widgecie jest dodanie dowolnego standardu do sekcji ustawienia->standard, skonfigurowanie widżetu tak, aby używał tego „standardu”, a następnie po wyświetleniu moich przypisań Mogę usunąć standard, a widget nadal działa.
Nakręciłem dwa filmy ilustrujące, moim zdaniem, dwa różne błędy.
Po pierwsze, przypisania ustawione jako standardowe nie zostaną wyświetlone, chyba że istnieje standard w sekcji ustawienia->standardy, a po drugie, co się stanie, gdy przypisania ustawione jako standardowe zostaną wyeksportowane do programu Excel (lub nawet po najechaniu kursorem na w widgecie pojawiają się długie liczby całkowite:

Wysłałem w tej sprawie również e-mail do Karli i oto notatki, które tam zamieściłem:

Błąd 1: 

Nie można zmusić widżetu do pokazania standardów na poziomie przypisania, chyba że utworzono już standard globalny.
Jednak standardy poziomu przypisania pozostają widoczne nawet po usunięciu standardu globalnego.
  • W 36. sekundzie filmu możesz zobaczyć, jak konfiguruję zadania jako standardy
  • W 1:20 minucie filmu widzisz, jak próbuję dodać widżet standardów, ale nie widzę żadnych rezultatów.
  • O 1:45 dodaję losowy globalny standard w ustawieniach i nagle w widgecie pojawiają się moje standardy przypisań.
  • Nie pokazałem tego na filmie, ale jeśli zrobisz to samo, a następnie usuniesz standard globalny, standardy przypisania będą nadal wyświetlane poprawnie w widżecie na karcie podsumowania.  
  • Myślę, że powinno to automatycznie wyświetlać standardy na poziomie przypisania, bez konieczności wybrania przez użytkownika najpierw standardu globalnego. Wygląda na to, że widżet utknął, chcąc wybrać standard globalny, zanim będzie mógł wyświetlić standardy na poziomie przypisania, ale później standard globalny można usunąć bez problemu.

Błąd 2:  

Kiedy już widżet standardów pojawi się na karcie podsumowania, wyeksportowanie tego widżetu do Excela spowoduje wygenerowanie długich przedrostków liczb całkowitych, o których mówił mój pierwszy post.
  • Na początku zrzutu ekranu widać, że po najechaniu kursorem na standardowe nazwy w wyskakującym tekście pojawiają się długie liczby całkowite.
  • Na końcu zrzutu ekranu możesz zobaczyć wynikowy plik Excela z długimi liczbami całkowitymi w standardowych tytułach po eksporcie.

Powinieneś być w stanie odtworzyć to z dowolnego świeżego podręcznika, który utworzysz. Udało mi się to konsekwentnie odtworzyć.
Dzięki,
-JOT.
 

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.