Integracja zespołów: trochę opinii + życzenia

Więcej
11 miesięcy 2 tydzień temu #30956 by Sebastian
Integracja zespołów: trochę opinii + życzenia został stworzony przez Sebastian
Cześć Bert i wszyscy inni,
przede wszystkim ogromny dzięki integracji z Teams, długo na to czekałem i uwielbiam to. To znacznie usprawnia moją pracę administracyjną i ocenianie. iDoceo jest bardzo sprytny w sposobie, w jaki rozpoznaje uczniów i dopasowuje ich (podoba mi się, że mogę łączyć istniejące zajęcia z Teams, świetna funkcja!) i jak konwertuje oceny iDoceo na (nieelastyczny) system punktowy Teams. Mam jednak kilka życzeń dotyczących przyszłego rozwoju, aby uczynić go jeszcze lepszym:

- iDoceo automatycznie ustawia termin z miesięcznym wyprzedzeniem, jeśli publikujesz z iDoceo do Teams. Byłoby miło, gdybyś mógł użyć terminu iDoceo (opcje kolumn) i opublikować go w Teams.
- Związane z tym: Zdałem sobie sprawę, że nie mogę zaktualizować niektórych ocen bez ustalenia nowego terminu. To trochę denerwujące. Więc dzisiaj zaimportowałem ocenę z Teams do iDoceo, zrobiłem tam kilka ocen, a następnie chciałem opublikować moje aktualizacje w Teams. Jednak uczniowie otrzymali nowe powiadomienie z nowym terminem, co jest irytujące zarówno dla nich, jak i dla mnie. Podczas aktualizowania istniejącego zadania dobrze byłoby zachować pierwotny termin.
- Kiedy przesyłam moje oceny iDoceo do Teams, nadal muszę przejść do Teams i kliknąć „Zurückgeben” (=powrót), aby uczniowie mogli zobaczyć swoje oceny. Byłoby fajnie, gdybym mógł zrobić wszystko w jednym kroku z iDoceo.
- Byłoby miło, gdyby można było zaimportować kilka kolumn na raz, ale to tylko miła rzecz. 
- Kolejnym miłym dodatkiem byłoby przeglądanie plików przesłanych przez uczniów. Fajnie, że możesz zobaczyć opis zadania w kolumnie i opinie w komórkach, pliki też byłyby niesamowite (do wykorzystania w przyszłości).
- Niektórzy uczniowie nie oddają pracy domowej. Przydatna byłaby mała ikona, aby zorientować się, którzy uczniowie przekazali lub nie przekazali jej swoje prace.

To tyle na teraz. Nie wiem, czy te sugestie są realistyczne, ale chciałem tylko podzielić się z Tobą swoją opinią. Jak powiedziałem na początku, jestem bardzo wdzięczny za integrację Teams i polecę iDoceo niektórym moim kolegom, ponieważ cała nasza szkoła korzysta z Teams.
Wielkie dzięki i błogosławieństwa!
Sebastian

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
11 miesięcy 2 tydzień temu #30957 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Integracja zespołów: trochę opinii + życzenia
Dziękuję bardzo za opinię Sebastianie,
Problem z terminem płatności w pierwszym punkcie zostanie rozwiązany w punkcie 8.7.2 dostępnym dzisiaj/jutro.
Zobaczę, co da się zrobić z resztą. Mam bardzo ograniczoną piaskownicę do testów, ale myślę
nie będzie żadnych problemów

Jeśli przegapisz coś jeszcze, nie wahaj się opublikować
Następujący użytkownicy podziękowali: Sebastian

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
11 miesięcy 1 tydzień temu #30977 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Integracja zespołów: trochę opinii + życzenia
Jeśli chodzi o problem z terminem płatności, jest to ograniczenie po stronie MS Teams. Nie możesz aktualizować żadnych danych dotyczących „wygasłych” zadań.
Nasza aktualna wersja Beta rozwiązuje ten problem, pytając, czy chcesz, aby iDoceo automatycznie obsługiwało terminy

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
11 miesięcy 6 dni temu #30982 by Sebastian
Odpowiedzi udzielił Sebastian na temat Integracja zespołów: trochę opinii + życzenia
miło to słyszeć, dzięki za ciężką pracę. Jak już powiedziałem, integracja z Teams jest już świetna i cieszę się również, że uwzględniłeś już pierwszy problem i pozwoliłeś użytkownikom ustawić termin w iDoceo :) Nie stresuj się zbytnio i ciesz się weekendem! :)

Probiert gerne meine kleine Aplikacja korekcyjna „KURT” dla iPada i Macaus. Sie hilft beim Erstellen individueller PDF-Rückmeldebögen und hat viele praktische Funktionen für den Korrekturprozess. Jest to kompletna kostenlos dla komputerów Mac i iPad :)
www.kurt-korrekturen.de ( jetzt w V. 4.3)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.