Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić

Więcej
1 rok 2 dni temu #30901 by ajacksonjr52
Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić został stworzony przez ajacksonjr52
Spójrz na plik, który załączyłem. Stworzyłem rubrykę. Jest to prosta rubryka 4 na 4. Różnica polega na tym, że pola ostatniego rzędu mają wyższe wartości punktowe niż pierwsze trzy rzędy. Czy istnieje opcja w iDoceo, aby zrobić to dla pól każdej kategorii, czy jeszcze nie istnieje? Wiem tylko, jak utworzyć podstawową rubrykę w iDoceo, aby liczby przechodziły przez górne nagłówki każdej kolumny.  

Proszę pomóż. Jeśli nie istnieje, proszę to zrobić.
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 2 dni temu #30902 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Cześć.
 Możesz osiągnąć tę konfigurację na wiele sposobów.
 Wyłącz opcję „taka sama waga we wszystkich rzędach” i przypisz 40% do najniższego rzędu i 20% do pozostałych.
 
Następujący użytkownicy podziękowali: ajacksonjr52

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 1 dzień temu #30903 by ajacksonjr52
Odpowiedzi udzielił ajacksonjr52 na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Jakie to będzie miało znaczenie, skoro wskazówką są liczby. Muszę zobaczyć przykład, jak to działa. Spróbuję, kiedy wrócę do biura. Dziękuję 

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 1 dzień temu #30904 by ajacksonjr52
Odpowiedzi udzielił ajacksonjr52 na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Cześć?

Zgubiłem się. Próbowałem utworzyć rubrykę testową. Dolny rząd na moim zdjęciu... kategoria jest warta dwa razy więcej niż trzy poprzednie kategorie. Jeśli uczeń opanuje wszystkie kategorie, to suma punktów powinna wynosić 25. Nie rozumiem, w jaki sposób zdobycie 40, 20, 20, 20 da mu 5. Mistrzowie są warci 5 punktów, wychodzi 20. Wartości w ostatnim rzędzie muszą wynosić 10, 8, 6 i 4. Poprzednie kategorie to 5, 4, 3 i 2.
Dodatkowo wypróbowałem wagi procentowe i zmienia to wartość. Potrzebuję tylko, żeby każdy kwadrat kategorii był coś wart.

iDoceo, czy mógłbyś ustawić opcję, aby przedziały kategorii miały różne wartości, jak na poniższym obrazku?
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 1 dzień temu #30905 by ajacksonjr52
Odpowiedzi udzielił ajacksonjr52 na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Witaj Bert,

Musiałem się nim bawić. Musiałem usunąć ważoną wartość i pozostawić ją na prostym dodawaniu. Dolny rząd musiał wynosić 50%, podczas gdy pozostałe 25%. W kolumnie mistrzów musiało się sumować do 25, co równa się 100. Nie rozumiem, jak 125% może uzyskać te liczby. Myślę, że dużo łatwiej będzie dodać opcję dla rubryk, aby zapewnić każdemu nabytkowi w kolumnie własną wartość punktową.

Na przykład 

                   mistrzowie. Spotyka się. Podchodzi do. Potrzebujesz poprawy
Badania. 5. 4. 3. 2
Przejrzystość. 5. 4. 3. 2
Zorganizować. 5. 4. 3. 2
Instrukcje. 10. 8. 6. 4

To jest to, czego potrzebuję. O wiele łatwiej będzie utworzyć rubrykę, w której wiersze mają różne wartości.

Czy to możliwe? Ale oto także, co zrobiłem dla bieżącej rubryki.
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 1 dzień temu #30906 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Jak wspomniałem rozwiązanie już istnieje, wystarczy przypisać wagi 40%, 20%, 20%, 20% i ta konfiguracja poniżej.
Zapewniam, że rozwijanie tego, co sugerujesz, jest niewiarygodnie droższe i trudniejsze niż używanie
te ustawienia poniżej. Są przeznaczone do tego, czego już potrzebujesz.

 



 
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 8 godzin temu #30907 by ajacksonjr52
Odpowiedzi udzielił ajacksonjr52 na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Po pierwsze, pozwól mi podziękować za czas i wysiłek, aby mi wyjaśnić i pokazać.  

Po drugie, jeszcze raz dziękuję, ponieważ zamierzam to przetestować. Nie widziałem tej funkcji i nie rozumiałem, jak z niej korzystać.  

Na koniec, panie Bert, dziękuję za cierpliwość. Naprawdę kocham ten program. Kiedyś korzystałem z innego programu i kiedy znalazłem ten i poczułem, że jest bardziej niezawodny, mówię wszystkim kolegom nauczycielom, bez względu na to, w jakim kraju się znajduję, aby go zdobyli.

Dziękuję Ci!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 godzin temu #30908 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Dziękuję Ci!
Jeśli nie otrzymasz wyników, których potrzebujesz, nie wahaj się opublikować
 

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
11 miesięcy 4 tydzień temu #30911 by ajacksonjr52
Odpowiedzi udzielił ajacksonjr52 na temat Dodanie funkcji lub nie wiem jak to zrobić
Witaj Bert,

Mój strach wynikał z konieczności dostosowania ich wartości procentowych. Kolejna rubryka, której potrzebowałem więcej wierszy i walczyłem, jak ją poprawnie utworzyć. Korzystałem z tych samych ustawień, ale zdałem sobie sprawę, że muszę usunąć to, co stworzyłem i zacząć od nowa, aby wartości procentowe dopasowały się do tabeli. Działa cudownie i płynnie. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i wysiłek. Mam teraz to, czego potrzebuję, aby ukończyć moją ocenę!!!!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.