Kolejność okresu planisty

Więcej
Rok 4 8 miesięcy temu - Rok 4 8 miesięcy temu #8219 by moj
Cześć,

Korzystałem z iDoceo w zeszłym roku i po prostu „przeczyściłem” zeszłoroczny dziennik ocen/planer, aby wpisać tegoroczne informacje na nowy rok szkolny. Myślę, że w wyniku tego mój widok planisty pokazuje prawidłowe okresy poziomu ocen z odpowiednimi godzinami, ale są one wyświetlane w widoku planisty, od góry do dołu, w widoku chronologicznym porządku z zeszłego roku, chociaż te poziomy ocen się w TYM roku o innych porach dnia niż w zeszłym roku. (Próbowałem załączyć zrzuty ekranu do tej wiadomości, aby zilustrować mój problem, ale niestety łącze „załączniki” nie działa). rok? Proszę daj mi znać tak szybko jak tylko to możliwe. Dzięki!
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 4 lata 8 miesiąc temu przez moj.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 8 miesięcy temu #8220 by bert
Witaj mhoye,
Kolejność wierszy w planerze nie zależy od czasu rozpoczęcia/zakończenia, ale od czasu Okres wybrałeś.
Te okresy są wymienione w Ustawienia> Planer i domyślnie są ponumerowane od 1 do 20. To jest kolejność, w jakiej są wyświetlane.
Obawiam się, że nie ma łatwego sposobu na zmianę obecnego zamówienia w Planerze. Powinieneś edytować nazwy swoich okresów, aby wiedzieć, który jest pierwszy. A następnie długo dotknij swoich przedziałów czasowych> Okres, aby przypisać właściwy.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 7 miesięcy temu #8222 by moj
Innymi słowy, czy w panelu Planista w menu Ustawienia mogę bezpiecznie zmienić nazwy Okresów, aby odzwierciedlić kolejność zajęć na poziomie klasy w TYM roku? (W tej chwili panel Planner w menu Ustawienia pokazuje kolejność zajęć na poziomie OSTATNIEGO roku). zajęcia na poziomie? Proszę doradź. Dzięki.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 7 miesięcy temu #8223 by moj
A jeśli mógłbyś wyjaśnić swoją sugestię: „A następnie dotknij długo swoich przedziałów czasowych> Okres, aby przypisać właściwy”. Nie byłem pewien, co to jest „długie dotknięcie” — i gdzie dokładnie znajdują się „przedziały czasowe > Okres”? Przepraszam, że jestem trochę tępy w tych sprawach. Dzięki za pomoc. :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 7 miesięcy temu #8224 by moj
A jako dodatkowa ilustracja...

Poszedłem dalej i zaktualizowałem kolejność okresów w panelu Planista w menu Ustawienia. (Zobacz jeden z załączonych zrzutów ekranu.) Robiąc to, odkryłem, że w rzeczywistym widoku Plannera (patrz odpowiedni zrzut ekranu) „napisy boczne” na lewym marginesie strony są teraz DOPASOWANE do panelu Planisty w Ustawieniach. Jednak kolejność klas oznaczona kolorami w tym samym widoku Planner nadal nie jest zgodna z tymi bocznymi podpisami. Pozostały zrzut ekranu, który załączyłem, pokazuje widok Harmonogram dla tego samego tygodnia, który został uwzględniony na zrzucie ekranu widoku Planisty.

Czy jest więc jakiś możliwy sposób poprawienia widoku Plannera, tak aby rzeczywiste sekcje oznaczone kolorami odpowiadały kolejności napisów z boku? Wiem, że mogę pokonywać zdechłego konia (przepraszam za graficzne porównanie) — i bez wątpienia mogę żyć z dziwaczną kolejnością w widoku Planner, jeśli muszę (ponieważ prawidłowe czasy są wymienione na etykietach oznaczonych kolorami) — ale fajnie by było jak bym to jakoś rozwiązał Ponownie proszę o poradę. Dzięki!
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 4 7 miesięcy temu - Rok 4 7 miesięcy temu #8226 by bert
Jasne, pozwól, że trochę to wyjaśnię.

Boczne podpisy będą zawsze zgodne z ustawieniami planera. Nie da się tego obejść i nie zależy to od czasu rozpoczęcia/zakończenia, konfiguracji zajęć ani żadnej innej opcji. Zawsze będzie się pojawiać w tej samej kolejności.

Oto obraz


Harmonogram pokaże Twoje zajęcia zgodnie z godzinami ich rozpoczęcia/zakończenia.

Kolor konkretnego miejsca w planerze lub harmonogramie zależy od koloru przypisanego do tych zajęć (z listy zajęć, edytuj jedno > Kolor ) lub z planu > długo naciśnij klasę > Kolor.

Kolor nie zależy od żadnego innego parametru poza przypisaną mu klasą. Ta sama klasa zawsze będzie miała ten sam kolor.

Planista
pokazuje klasy w wierszach. Okres 1 pokazuje zajęcia w rzędzie 1, Okres 2 pokazuje zajęcia w rzędzie 2 i tak dalej. Pozycja wiersza w planerze zależy tylko od tego okresu, a nie od czasu rozpoczęcia/zakończenia.
Oto kilka zdjęć tej samej klasy pokazanych w harmonogramie i terminarzu






A długie dotknięcie lub dotknięcie i przytrzymanie to gest, który musisz wykonać, aby zobaczyć wszystkie dodatkowe opcje w dowolnym widoku w iDoceo. Harmonogram, planista dziennik ocen, uczeń, komórka, kolumna itp.
www.idoceo.net/index.php/en/help/main-gesttures

Na poprzednich obrazach długie dotknięcie różowej klasy> Edytuj pozwoli ci zmienić Okres / Rząd dla tej konkretnej klasy.

Mam nadzieję, że teraz ma to większy sens.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 4 lata 7 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.