Problemy ze zmianą harmonogramu

Więcej
Rok 9 8 miesięcy temu - Rok 9 8 miesięcy temu #4916 by CAReynolds
Problemy ze zmianą harmonogramu został stworzony przez CAReynolds
Dwa okresy w moim harmonogramie to okresy przełączania. Mogę zmienić godziny dla obu z nich, ale wygląda na to, że zmiana dotyczy tylko tego tygodnia. Czy mogę je jakoś zmienić na resztę roku? Poza tym wydaje się być niespójny. Kiedy wprowadziłem zmianę na ten tydzień, utknęła ona zarówno w harmonogramie, jak i w planerze. Ale próba wprowadzenia zmiany w tym tygodniu zadziałała zgodnie z harmonogramem, ale nie jest odzwierciedlona w kalendarzu. Jak mogę je zsynchronizować, a także wprowadzić zmianę na stałe zarówno w harmonogramie, jak iw planerze? Uwaga w załączniku, w piątek zajęcia "Klub Skrzypcowy" i "Gr 4/5 Kearse" pokazują zmienione godziny, ale są wyświetlane w ich pierwotnych pozycjach w terminarzu.
(I przepraszam, ale wydaje mi się, że nie mogę opublikować tego na odpowiednim forum, ciągle publikuje pod ogłoszeniami.)
Dzięki.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez CAReynolds. Powód: Dodano szczegóły i zdjęcie

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 7 miesięcy temu #4917 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Problemy ze zmianą harmonogramu
Witaj CAReynolds,

Najpierw kilka wyjaśnień:

Harmonogram, kalendarz i planer pokażą dokładnie te same informacje. Klasa, okres i godziny są odczytywane z tej samej bazy danych. Główna różnica polega na tym, czy reprezentują one czas (tj. harmonogram), czy okresy (tj. terminarz) na pasku po lewej stronie.

Struktura w rozkład opiera się na czas przypisany do każdego okresu. W przypadku zmiany godziny danego bloku zostanie on pokazany wcześniej lub później w harmonogramie. Natomiast parametr Okres nie ma wpływu na harmonogram.

Połączenia planista opiera się na tym Okres parametr. Właściwie możesz myśleć o okresie jako o „Wiersz w planerze”. Kolejność okresów w terminarzu jest zawsze taka sama, czas jest pokazany, ale nie wpływa to na pozycję w rzędzie.

Tutaj zobaczysz nazwy okresów: Ustawienia (na linijce) > Terminarz i możesz zmienić nazwę „Okres 5” na „Lunch” lub „Okres 14”, ale jego kolejność się nie zmieni.

Teraz, jeśli chcesz zmienić okresy i faktycznie zmienić kolejność w planerze, musisz zmienić Okres parametr.

Uwaga: spoiler!


Po prawidłowym skonfigurowaniu tego tygodnia dotknij Kalendarz (na linijce), Tryb tygodnia, wybierz ten konkretny tydzień w kalendarzu po lewej stronie, dotknij Automatyczne kopiowanie i Gotowe
Powinieneś wykonać szybką kopię zapasową (Kopia zapasowa - na linijce) na wypadek, gdybyś chciał przywrócić poprzednią konfigurację.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.