Nowy szkocki rozkład jazdy (dni nieparzyste)

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu #4539 by Sean
Nowy szkocki rozkład jazdy (dni nieparzyste) został stworzony przez Sean
W większości szkockich szkół średnich przenieśliśmy się teraz na 3-dniowe 7-godzinne lekcje i 2-dniowe 6-godzinne lekcje. Moja szkoła podzieliła te dni Poniedziałek, środa, czwartek to teraz 7 lekcji, a wtorek, piątek to 6 lekcji, czasy okresu są również różne dla 2 dni w porównaniu do 3 dni, ponieważ dodatkowy okres jest wciśnięty do dnia. Okazało się to bardzo trudne do skonfigurowania w IDOCEO, chociaż naprawdę mam nadzieję, że będę mógł korzystać z oprogramowania, tak jak mi się podoba!

Więc moje pytanie jest:
Jak utworzyć plan lekcji z różnymi godzinami zajęć/klas na każdy dzień?

W harmonogramie można ustawić tylko 1 zestaw godzin, co skutkuje przerwami/obiadami i lekcjami o tych samych godzinach, jednak mój poniedziałkowy lunch zaczyna się o 13.20:13.05, a mój wtorkowy lunch zaczyna się na przykład o XNUMX:XNUMX, a lekcje/lekcje zaczynają się i kończą o bardzo też inne czasy

Doszedłem do wniosku, że w Kalendarzu mogę dostosować dni w ustawieniach cyklu, tak aby moje 3 dni miały różne godziny lekcji / lekcji niż 2 dni (po prostu ustawiłem to z 7 godzinami każdego dnia tygodnia, ale mogę dostosować czasy, aby były ustawione na 3 dni w porównaniu z 2 nieparzystymi dniami.) Jednak próba uruchomienia tego w funkcji harmonogramu wydaje się niemożliwa, ponieważ automatycznie ustawia się na 1 zestaw czasów zajęć / okresów na cały tydzień . Korzystając z harmonogramu „trybu kompaktowego”, mogę ustawić go na harmonogram 1 z 3 dniami w odpowiednich przedziałach czasowych, a następnie przejść do harmonogramu 2 i utworzyć nieparzyste 2 dni z innymi odpowiednimi czasami. Jednak gdy tylko przejdę do trybu pełnej pracy, moje okresy kończą się nakładaniem przerw na lunch i innych zajęć w trybie harmonogramu pełnej pracy. Przechodzenie między trybami wydaje się również mylić aplikację i mnie.

Czy istnieje możliwość ustawienia różnych godzin dla różnych dni?
Muszę mieć 7 lekcji/lekcje na poniedziałek, a potem tylko 6 lekcji na wtorek z zupełnie innymi godzinami/minutami i tak dalej.

Wielkie dzięki za rady chłopaki/dziewczyny :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu #4540 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Nowy szkocki rozkład jazdy (dni nieparzyste)
Cześć Sean
Możesz ustawić tę konfigurację w obu trybach, ale powinieneś użyć kompaktowego lub pełnowymiarowego!
Nie mogę ciągle przełączać się między nimi

W każdym razie wyjaśnię trochę jedno i drugie, a ty zdecydujesz, z którym pracować. Jeśli potrzebujesz planera, a chyba tak, to pełnowymiarowy.

Tryb kompaktowy
Czasy po lewej stronie służą jedynie jako odniesienie, jeśli dodasz do nich kolory, zostaną one zastosowane do całego tygodnia, jednak nadal możesz dodawać własne czasy w każdym bloku czasu.
Tutaj mały obrazek:


Tutaj będziesz mógł zmienić te czasy



Pełny rozmiar
W podobny sposób możesz edytować te czasy w każdym bloku czasowym.
W takim przypadku okres przypisany do każdego bloku można dowolnie zmieniać, iDoceo sugeruje tylko okres, który powinien pasować do określonego przedziału czasowego, ale możesz go zmienić później.

Mam nadzieję że to pomoże!
Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów na temat części z kalendarzem, w pełnym rozmiarze daj mi znać
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.