Czy istnieje główny kalendarz, a nie jeden dla każdej klasy?

Więcej
Rok 10 1 miesięcy temu #4438 by Nauczyciel angielskiego
Czy istnieje główny kalendarz, a nie jeden dla każdej klasy? został stworzony przez Nauczyciel angielskiego
Ta aplikacja jest niesamowita i uwielbiam się z nią uporać!

Czy istnieje sposób na wprowadzanie spotkań/wydarzeń itp. do głównego kalendarza i otrzymywanie o nich przypomnień – czy też wszystko zawsze jest związane z grupą dydaktyczną?

Chciałbym też mieć możliwość planowania DARMOWYCH okresów (tj. zadań, które trzeba wykonywać w przedziałach czasowych między zajęciami), ale za każdym razem, gdy naciskam te okresy, aby wprowadzić tekst, oferuje mi tylko opcję „dodaj zajęcia”.

Czy muszę stworzyć „fałszywą” klasę o nazwie „BEZPŁATNE”?

Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 1 miesięcy temu #4439 by bert
Cześć English_Teacher,
W obecnej wersji wszystkie adnotacje muszą być dołączone do grupy szkoleniowej, ale możesz używać wydarzeń jako przypomnień. Pojawią się one w dzienniku wszystkich klas jednocześnie.
Więcej szczegółów na temat to wyjaśniono tutaj

Dodatkowo małe przypomnienia na ekranie głównym pozwolą Ci dodać datę alertu. Po wprowadzeniu tekstu przypomnienia dotknij go, a zobaczysz pozostałe opcje „Przypomnij mi pewnego dnia”

Jeśli chodzi o bezpłatny okres, obawiam się, że będziesz musiał stworzyć tę fałszywą klasę. Pracujemy jednak nad lepszą alternatywą!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #4491 by normanremer
Odpowiedzi udzielił normanremer na temat Czy istnieje główny kalendarz, a nie jeden dla każdej klasy?
Uczę w szkole średniej, która przestrzega harmonogramu rotacji bloków. Oznacza to, że mamy dni „nieparzyste” i „parzyste” (odpowiednio okresy 1, 3, 5, 7 i okresy 2, 4, 6, 7). To sprawia, że ​​planowanie jest wyzwaniem i odkryłem, że chociaż iDoceo ma wiele opcji planowania, żadna z nich tak naprawdę nie działa dla mnie. Skończyło się na stworzeniu fałszywej klasy o nazwie „Planista”, aby móc zapisywać plany w jednym miejscu, ale to nie jest idealne. Używam wyłącznie widoku miesiąca, więc wszystko inne jest po prostu zbędne.

Zastanawiam się, czy w kolejnej wersji iDoceo planowano prosty planista?

Ponadto, ponieważ nasz nieparzysty/parzysty plan ma kolory zielone/białe skojarzone z nimi w mojej szkole, byłoby cudowną funkcją, gdyby można było wypełnić komórkę dla zielonych dni jasnozielonym tłem. Oszczędziłoby to czas i poprawiło komfort użytkowania. Tylko myśl. To bardzo potężny program – nieoceniony!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu #4541 by normanremer
Odpowiedzi udzielił normanremer na temat Czy istnieje główny kalendarz, a nie jeden dla każdej klasy?
Kalendarz/planer jest obecnie dość złożony i pełen kredy funkcji (szczególnie 3.1 Beta ze wspaniałym widokiem osi czasu). Tak więc klasa może być powiązana z wieloma okresami (niezbędne w szkole podstawowej), ale czy istnieje sposób na powiązanie więcej niż jednej klasy z jednym planistą (w szkole średniej można uczyć kilka klas tego samego kursu z identycznymi lekcjami)? Umożliwiłoby to dostęp do tych samych informacji o programie po kliknięciu kart planowania dla dowolnych zajęć o tej samej treści kursu. Po prostu się zastanawiam.

Ta aplikacja była fantastyczna na początku, ale z każdą aktualizacją jest coraz lepsza!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu #4542 by bert
Dzięki Norman, cieszę się, że podoba Ci się nowa oś czasu.

Nie jest jeszcze możliwe powiązanie tych lekcji między klasami, ale pracujemy nad tym przy następnej dużej aktualizacji (tj. 3.5). Prawdę mówiąc, nadal nie jestem pewien, jak to będzie wyglądać! Powinieneś nadal mieć możliwość dodawania określonych zmian do zajęć, nawet jeśli ich plan jest połączony... praca w toku!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.