Nagrywanie pracy domowej

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #4010 by odrzutowiec1
Nagrywanie pracy domowej został stworzony przez odrzutowiec1
Dopiero zacząłem używać Idoceo i jak na razie mi się podoba.

Moim głównym wyzwaniem w nauczaniu jest śledzenie, jaką pracę domową zadałem, kiedy jest terminowa i kto ją złożył. Oto, co chciałbym umieć:

1. W dniu, w którym zadaję pracę domową, zapisuję gdzieś w klasowej bazie danych (a) jaka praca domowa została zadana (ewentualnie z załączonym plikiem) oraz (b) kiedy należy odrobić pracę.

2. Wyślij e-mailem informacje w (1) do uczniów.

3. Kiedy zadaję pracę domową, w dzienniku ocen powinna być utworzona kolumna do zapisywania wyników pracy domowej w momencie jej oddania, a także notatka w dzienniczku o terminie, aby przypomnieć mi o odebraniu pracy domowej w wyznaczonym terminie .

4. Następnie na lekcje po terminie, być może przypomnienia, w widocznym miejscu, z których uczniowie nadal są mi winni pracę domową. Przypomnienia musiałyby być połączone z komórkami w dzienniku ocen, aby po zarejestrowaniu przesłanej pracy domowej przypomnienie zniknęło.

Dopiero zacząłem korzystać z programu, więc wszystkie powyższe mogą być już możliwe, ale jeśli tak, to jeszcze tego nie rozgryzłem.

Joel

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu - Rok 10 6 miesięcy temu #4013 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Nagrywanie pracy domowej
Witaj Jolu,

Tutaj moje sugestie.
Wybrałbym dziennik, ale pamiętaj, że możesz zrobić dokładnie to samo (przechowywać pliki i wysyłać e-maile) z nagłówka kolumny, który może być bezpośrednio nagłówkiem zadania. Po utworzeniu tej kolumny kliknij dwukrotnie nagłówek kolumny i dotknij Adnotacje (u góry)

1. W dniu, w którym zadaję pracę domową, zapisuję gdzieś w klasowej bazie danych (a) jaka praca domowa została zadana (ewentualnie z załączonym plikiem) oraz (b) kiedy należy odrobić pracę.


Dziennik zajęć pozwoli Ci to zrobić, dodawać pliki i wysyłać e-maile.
Tutaj zrzut ekranu, który powinien pomóc.
Dodawaj pliki stuknięciem w spinacz do papieru i wysyłaj e-maile za pomocą przycisku znajdującego się obok.



Jeśli chodzi o termin, prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem będzie dodanie wydarzenia.

2. Wyślij e-mailem informacje w (1) do uczniów.

Tutaj zrzut ekranu.


4. Następnie na lekcje po terminie, być może przypomnienia, w widocznym miejscu, z których uczniowie nadal są mi winni pracę domową. Przypomnienia musiałyby być połączone z komórkami w dzienniku ocen, aby po zarejestrowaniu przesłanej pracy domowej przypomnienie zniknęło.

To jeszcze nie jest możliwe. Możesz automatycznie śledzić, kiedy każdy uczeń przesłał swoją pracę domową ( data w komórce, wyjaśniono tutaj ), ale nie on przeciwny. Zauważyłem jednak
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.