Podsumowania wyników

Więcej
1 rok 8 miesiące temu #10618 by grhafer30
Podsumowania wyników został stworzony przez grhafer30
Jestem nowy w iDoceo, ale poświęcam tydzień na zrozumienie aplikacji, abym nie musiał się jej uczyć w nadchodzącym roku szkolnym!

Jedną z rzeczy, których nie jestem pewien, jest to, jak działają wyniki w iDoceo. Na przykład chciałbym, aby zakładka Oceny zawierała wszystkie podsumowujące oceny: Ważna jest ocena wyników, podsumowanie każdego z moich dziesięciu Osiągnięć kursu. Utworzyłem je za pomocą opcji Wiele kolumn > Wyniki — Obliczenia, a następnie wybrałem wszystkie dziesięć wyników; jednak wyświetlana jest tylko jedna kolumna. (Nie, nie jest zwinięty, ale jest pojedynczym elementem w folderze. Zakładam, że jest to średnia ze wszystkich dziesięciu wyników.) Następnie spróbowałem dodać Wiele kolumn> Wyniki - Kolumny i włączyłem wszystko do jednego folderu (zobacz obrazy plików 1 i 2.)

Mimo że w głównym widoku dziennika ocen (zakładka Podsumowanie) mam ustawione indywidualne oceny kolumn dla poszczególnych zadań, wprowadzone przeze mnie wyniki nie są uśredniane w odpowiedniej kolumnie obliczania wyników na karcie ocen. Tak, mam wybraną średnią ważoną.

czego mi brakuje? Mógłbym mieć czterdzieści lub pięćdziesiąt indywidualnych ocen dla każdego konkretnego wyniku, ale muszę je wprowadzać indywidualnie w trakcie semestru i mieć średnią kroczącą przez cały semestr. (Wszystkie oceny mają taką samą wagę.) Czy muszę tworzyć „połączone” zadania za pomocą polecenia Kopiuj dla wyniku? To też nie wydawało się działać.

Próbowałem szukać w pełnej instrukcji, ale nie znalazłem żadnych odpowiedzi. Dzięki za wszelką pomoc.

Gary

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 8 miesiące temu #10621 by Piękny
Odpowiedzi udzielił Piękny na temat Podsumowania wyników
Cześć,

Jestem Munay z iDoceo Support, po przeczytaniu Twojego zapytania chciałbym pomóc.

Po pierwsze, czy możesz załączyć zrzut ekranu rzeczywistego problemu (co otrzymujesz) i inny, w jaki sposób skonfigurowałeś wyniki.
Następujący użytkownicy podziękowali: grhafer30

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 7 miesiące temu - 1 rok 7 miesiące temu #30589 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
Dzięki, ale tak naprawdę naprawdę muszę wiedzieć, jak działają Standardy (nazywam je Rezultatami). Na przykład próbuję sprawdzić, czy mogę dołączyć standardy do przypisań jako jedną kolumnę, ale nadal mam współczynnik standardowy jako indywidualny wynik w kolumnie Podsumowanie wyników na innej karcie, więc mam bieżącą średnią. Ale to chyba nie działa w ten sposób. Myślę, że jedynym sposobem na uzyskanie podsumowania poszczególnych Standardów jest zagnieżdżenie kolumn w kolumnie Podsumowanie wyników. 

Na zrzutach ekranu pierwszy pokazuje, że muszę powtórzyć tę samą nazwę kolumny, ale jedna liczy się dla ogólnej oceny Wysiłku, a druga liczy się dla Osiągnięcia Standardu (fioletowa kolumna). Wydaje mi się, że to jedyne podsumowanie wyniku/standardu (zrzut ekranu 2). Jeśli tak jest, nie widzę, jakie „poparcie” wyników lub umiejętności z zadaniem może mieć przy obliczaniu średniej, chyba że jest zagnieżdżone w wyniku/standardzie.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 7 miesiące temu przez bert. Powód: Niektóre dane na zdjęciach. Widziałem obrazy.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30636 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
Bert, pozwól mi spróbować jeszcze raz.

Chciałbym napisać formułę, w której w przypadku zerwania Kontraktu na B (złamany ołówek w pierwszej kolumnie) Obecna ocena (czerwona, trzecia kolumna) nigdy nie może wzrosnąć powyżej 85.0% lub B. Używam zmodyfikowanej formy oceny kontraktowej za pracę pisemną, w której wysiłek liczy się na część oceny końcowej, ale jest ograniczony. To jest granica.

Za każdym razem, gdy próbuję to napisać i skopiować przykłady, otrzymuję dziwne średnie lub szalenie zawyżone. Nie jestem pewien, co robię źle. Próbowałem utworzyć oddzielną kolumnę dla wyników z formułą, ale to też nie działa. Każda pomoc byłaby mile widziana.

Gary
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30637 by Piękny
Odpowiedzi udzielił Piękny na temat Podsumowania wyników
Cześć Gary

Mam dla Ciebie rozwiązanie, które załączam na zrzucie ekranu. Załączam również jeden zrzut ekranu z dziennika ocen, abyś mógł zobaczyć, jak to działa.

Ponieważ nie wiem, jakiego wzoru używasz w czerwonej kolumnie, używam własnego: Średnia (praca domowa, egzaminy); ale zasada powinna pozostać.

Po prostu wprowadź swoją formułę, gdy zobaczysz moją formułę: Średnia (praca domowa, egzaminy)

Poza tym nie wiem, co chcesz zrobić z żółtą flagą, więc robię to samo, co z zieloną flagą.

Jeśli chcesz coś z tym zrobić, po prostu dodaj JEŻELI (COUNTICON, żółta flaga, wyszczególnij, co chcesz)

Wszelkie wątpliwości po prostu daj mi znać.

 
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30638 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
Dziękuję bardzo, Munay, ale mam trzy dodatkowe pytania.

Po pierwsze, kolumna FINAL GRADE pojawia się z kropką dziesiętną w niewłaściwym miejscu: na przykład 98 zamiast 98, a zatem F zamiast A. Wiem, że mogę pomnożyć przez 100, aby uzyskać właściwy procent, ale jak to zrobić uwzględnić to w składni dla wszystkich flag?

Po drugie, czy mogę użyć STUDENTICON zamiast określać kolumnę CURRENT GRADE?

Po trzecie, każda z kategorii jest ważona: 10% wysiłku, 10% prac pisemnych i 80% portfolio. Jak miałoby to znaleźć odzwierciedlenie w formule?

Staram się nadążać najlepiej jak potrafię. Dzięki za pomoc.

Gary     
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30639 by Piękny
Odpowiedzi udzielił Piękny na temat Podsumowania wyników
Cześć Gary

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, możliwe są dwa rozwiązania, ale najprostszym jest pomnożenie przez 100.

Aby to zrobić, umieść swoją średnią formułę w nawiasach i pomnóż ją przez 100.
Jak to:
(Średnia (portfel, wysiłek, zapis)) x 100

 

Co do drugiego punktu, nie wiem, co masz na myśli. Nie widzę, żebyś określał swoją aktualną kolumnę ocen w formule, więc nie wiem, jak chcesz ją zastąpić STUDENTICON

Ale jeśli masz zamiar użyć zamiast COUNTICON z twojego Keeping Contract for B? kolumnie, ikony przypisane do Twoich uczniów za pomocą STUDENTICON, możesz to zrobić.

Po prostu zamień COUNTICON na STUDENTICON, jak na moim drugim zrzucie ekranu.

 

Na koniec możesz dodać wagi folderu w formule, mnożąc ten folder przez wartość procentową. lubię to:

Portfolio x 0.8, Wysiłek x 0.1, Pismo x 0.1

Biorąc pod uwagę koniec końców konieczność pomnożenia przez 100, wyglądałoby to tak:

(Portfolio x 0.8, wysiłek x 0.1, pismo x 0.1) x 100

W takim przypadku nie ma potrzeby używania funkcji średniej. Ostatni zrzut ekranu

 
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30640 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
Dzięki. Czy możesz dać mi ponownie ten ostatni zrzut ekranu, abym mógł go przestudiować? Ostatni wiersz składni jest odcięty od obrazu.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu - 1 rok 6 miesiące temu #30642 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
 

Munay,

Dzięki, ale jeszcze raz — po prostu nie byłem w stanie go przekręcić. Ostatni wiersz formuły został odcięty od poprzedniego zrzutu ekranu. Oto moja formuła, ale nadal zawiera błąd. 
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiące temu przez grhafer30. Powód: Przesłany zły zrzut ekranu

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 6 miesiące temu #30643 by grhafer30
Odpowiedzi udzielił grhafer30 na temat Podsumowania wyników
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.