Policz kolumny w kategorii

Więcej
Rok 3 3 miesięcy temu #9648 by CBashford
Policz kolumny w kategorii został stworzony przez CBashford
Cześć,

Czy istnieje sposób na policzenie, ile kolumn znajduje się w folderze/kategorii?


Obecnie mam skonfigurowany dziennik ocen z połączonym Google Classroom i zaimportowanymi ocenami.
Tam, gdzie uczeń nie wykonał zadania, wpisałem ikonę krzyżyka (❌).
Dziennik ocen jest podzielony na foldery dla każdego semestru, a obliczenia służą do uzyskania ogólnego wyniku w tym semestrze.

Na minutę kalkulacja liczy ile krzyżyków otrzymał uczeń, a następnie zwraca 1️⃣/2️⃣/3️⃣ w zależności od tego. W tej chwili, jeśli dodam kolumnę do folderu, muszę wejść i edytować formułę, aby zmienić granice liczby krzyżyków, które wyświetlą 3️⃣ itd

Chciałbym, aby była to funkcja krocząca, w której automatycznie aktualizuje się, jeśli dodam dodatkowe kolumny. Więc zamiast sprawdzać, ile krzyżyków jest dozwolonych, automatycznie obliczy tę wartość na podstawie liczby ustawionych kolumn/zadań.

Kiedy nie mogłem tego zrobić bezpośrednio, pomyślałem o użyciu dwóch obliczeń?
Jedno obliczenie, aby policzyć, ile kolumn (które zostaną automatycznie zaktualizowane po dodaniu kolejnych).
Następnie obliczenie folderu, które łączyłoby się z tym i daje ostateczny wynik.


Na przykład:

Termin ma ustawionych 5 zadań,
0 lub 1 brakujące zadanie zwraca 1️⃣
2 lub 3 brakujące zadanie zwraca 2️⃣
4 lub 5 brakujące zadanie zwraca 3️⃣

Gdyby ustawiono więcej zadań, granice te uległyby zmianie i muszę samodzielnie obliczyć i edytować formułę.
Chciałbym, aby pozostał na stałym poziomie 1/3, w zależności od tego, ile zadań zostało ustawionych łącznie.
<33% pominiętych zadań = 1️⃣
<67% pominiętych zadań = 2️⃣
>_67% pominiętych zadań = 3️⃣



Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 3 miesięcy temu #9652 by Ruislip
Odpowiedzi udzielił Ruislip na temat Policz kolumny w kategorii
Cześć,

Myślę, że mogę ci w tym pomóc.
Proszę o przesłanie szablonu tej klasy na adres karla @ idoceolabs.com.

pozdrowienia
Karla

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.