Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9372 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?
Mówi iPad Air (3. generacji).
Czy to iPad Air 1 czy iPad Air 3?

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • Dennis
Rok 2 7 miesięcy temu - Rok 2 7 miesięcy temu #10029 by Dennis
Cześć Bert,

Zrezygnowaliśmy z tego w zeszłym roku, ale teraz zaczął się nowy rok. Jesteśmy już w szkole 3 tygodnie i nadążamy z frekwencją. Za kilka tygodni musimy dowiedzieć się, czy uczniowie byli obecni na co najmniej 80% zajęć.

Pomożesz mi to skonfigurować od podstaw?
Mam działające kolumny obecności, muszę tylko wymyślić, jak utworzyć bit obliczeniowy.

Z poważaniem,
Dennis

PS: Widzę, że mam dwa konta na tym forum, to jest mylące. Przepraszam, jestem Dennis Goedbloed
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez Dennis. Powód: Widzę, że mam dwa konta na tym forum, to jest mylące. Przepraszam, jestem Dennis Goedbloed

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 7 miesięcy temu #10031 by bert
Czy próbowałeś zaimportować szablon, który przygotowałem na poprzedniej stronie tego posta?
Jeśli pracujesz z całkiem nowym iPadem, przeciągnij i upuść szablon na listę klas, a zobaczysz działający przykład na swoim urządzeniu

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 6 miesięcy temu #10053 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?
Tak, Bert, teraz zadziałało. Dzięki za pomoc!
Za każdym razem, gdy próbowałem przez ostatni rok (!) miałem problem z importem pliku. W końcu dowiedziałem się, że próba przeciągnięcia i upuszczenia go z aplikacji Dysk Google nie działa. Jest to ograniczenie aplikacji Google, ale zajęło mi to dużo frustracji, zanim to wymyśliłem. : Angry:

W końcu mi się udało, gdy pobrałem plik na mojego Maca (laptopa) i wysłałem go na iPada przez Airdrop. Po otrzymaniu poproszono mnie o menu i wybrałem iDoceo, aby je otworzyć. Stamtąd poszło gładko. :migać:

Dzięki, po krótkim zbadaniu, czy należy wykonać następujące kroki?:
  1. W dzienniku ocen naciśnij +
  2. Naciśnij ikonę koła zębatego obok pozycji Obecność
  3. Wybierz, które ikony mają być używane do obecności
  4. Naciśnij Typ oceny i zmień na Typ oceny obecności
  5. Wróć do dziennika ocen i naciśnij +
  6. Dodaj folder
  7. Edytuj folder -> Zmień szybką konwersję na procenty (0-100%)
  8. Teraz wróć ponownie do dziennika ocen i użyj + i dodaj kolumny obecności
  9. Przeciągnij kolumny obecności do folderu

Czy to jest poprawne? W takim razie stworzę film dla innych (holenderskich) nauczycieli.
(Zrobiłem już kilka tutaj na Youtube )

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje (!) za pomoc,
Dennis

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 6 miesięcy temu #10059 by bert
Tak Dennis, to prawidłowa procedura.
Kilka szybkich notatek:

Jeśli używasz aplikacji „Pliki” na iPadzie (z Dyskiem Google jako lokalizacją), zamiast aplikacji Dysk Google, przeciąganie i upuszczanie powinno działać.

Zamiast przenosić lokalizację kolumny po jej utworzeniu, możesz automatycznie utworzyć wszystkie kolumny obecności na określonej karcie (jest to w preferencjach koła zębatego obecności) i
przenieś je później do folderu, aby przyspieszyć dodawanie kolumn obecności.

Możesz także przenosić kolumny zbiorczo, wybierając Narzędzia > Kolumny > Zaznacz je > Wytnij i wklej

Dziękujemy za utworzenie tych filmów na YouTube!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 6 miesięcy temu #10060 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?
Ale to są świetne wskazówki: DZIĘKI!

Dodam je również (może zrobić osobny film na temat korzystania z plików (i Dysku Google lub OneDrive)) B) oszczędzają czas!

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 2 6 miesięcy temu #10061 by bert
Prawdopodobnie już to wiesz, ale w Dodaj kolumnę > Wiele kolumn > Frekwencja możesz zbiorczo utworzyć całą kolumnę obecności na cały rok

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.