Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9302 by Akselfa
Próbuję utworzyć miesięczny arkusz obecności z całkowitą średnią na końcu. Chcę, aby działał w taki sposób, aby mógł generować średnią z dni bez względu na to, ile kolumn użyłem w tym miesiącu. Na przykład: jeśli w tym miesiącu prowadziłem zajęcia przez 10 dni i jeden uczeń opuścił zajęcia, chcę, aby w tym miesiącu pokazywało 90%, co będzie brane pod uwagę w średniej z ostatniego roku. Czy da się to zrobić?
Następujący użytkownicy podziękowali: Melanie.Is

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9303 by bert
Pewnie.
Musisz przeciągnąć i upuścić ten szablon na listę zajęć. Hasło to 12345

Załącznik:

Nazwa pliku: 4c7fd0d7-9...e.idoceo
Rozmiar pliku:1 KB


Zobaczysz taki przykład

Załączniki:
Następujący użytkownicy podziękowali: Akselfa, Melanie.Is

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9304 by bert
Aby to działało na twoich zajęciach, musisz edytować domyślne ustawienia obecności (Dodaj kolumnę > ikona koła zębatego obok „Dodaj frekwencję”) i wybierz „Typ oceny obecności” jako domyślny typ ocen.

Jeśli dodałeś już kilka kolumn obecności, powinieneś przypisać ten „Typ oceny obecności” zbiorczo, stukając w Narzędzia (górny pasek) > Kolumny > Wybierz kolumny obecności > Edytuj > Typ oceny i przypisz „Typ oceny obecności”

Ten „Typ oceny obecności” jest dostarczany z szablonem, który właśnie dla Ciebie przygotowałem.
Zasadniczo przyjmuje zielony czek jako 1, a czerwony krzyżyk i klepsydrę jako 0. Jeśli używasz innych ikon lub chcesz przypisać inne wartości (np. 0.5 dla opóźnienia klepsydry), możesz je edytować w Menu > Typy ocen > ' Rodzaj oceny obecności' > Ikony
Następujący użytkownicy podziękowali: Akselfa, Dennis Goedbloed

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9326 by Dennis Goedbloed
Odpowiedzi udzielił Dennis Goedbloed na temat Miesięczna frekwencja z automatycznymi wartościami procentowymi?
Cześć Bert,

Próbuję odtworzyć tę strukturę/obliczenia, ale nie dostaję się tam.
Czy jest gdzieś przykład, który pokazuje, jak to skonfigurować?
Nasi uczniowie z czwartego, piątego i szóstego roku (połowa szkoły) muszą mieć co najmniej 4% frekwencji, aby ich wyniki zostały zaliczone/zakwalifikowane. Jeśli nie osiągną 5%, nie przejdą na następny rok. Więc ta konstrukcja byłaby bardzo pomocna.

Dzięki z góry!

W dzisiejszych czasach znamy cenę wszystkiego i wartość niczego - Charles Dickinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9329 by Akselfa
Dziękuję bardzo Bert, zadziałało tak, jak sobie wyobrażałem. Ten nowy rok szkolny będzie pełen wrażeń!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9330 by Claire Deg
Bonsoir Bert,

Je suis particulièrement intéressée par cette solution, mais j'ai quelques problèmes à reproduire tout ce que tu as expliqué.
Pourrais tu nous faire une/des capture/s des options que tu as mises en place dans ton exemple et que tu nous conseilles s'il te plaît ?

Doradca Merci de ton,
Claire.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9331 by bert
Witam,
Si vous installez le modèle ci-joint, vous verrez tous les détails dans votre carnet de notes. Faites-le glisser et déposez-le dans votre liste de class.
Si vous êtes coincé dans une konfiguracji particulière, faites-le moi savoir

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu - Rok 3 6 miesięcy temu #9333 by Claire Deg
Bonjour Bert, litość!

J'ai installé le fichier mais visiblement, quelque wybrał ne fonctionne pas: voir les captures.
Qu'ai-je mal fait?
Qu'est-ce que je n'ai pas compris?

Dziękujemy!




Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 6 miesiąc temu przez Claire Deg.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9334 by bert
Vérifiez vos Options (icône d'engrenage)> Icônes de cellules vides. Supprimer la croix rouge de la liste

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 3 6 miesięcy temu #9335 by Claire Deg
Merci bcp Bert, Compris!

Donc, si j'enlève La Croix rouge dans les « cellules Vides », ça comptabilise les nieobecności dans ce tableau mais je dois remettre La Croix rouge dans les autres calculs habituels, (les moyennes de l'élève qui a été nieobecności sur un travail par exemple) c'est bien ça ?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.