[ROZWIĄZANE] Pomieszana średnia

Więcej
5 roku tydzień 4 temu - 5 roku tydzień 4 temu #8044 by Panie Torres
[ROZWIĄZANE] Pomieszana średnia został stworzony przez Panie Torres
Aktualizacja: Zostawię to tutaj na wypadek, gdyby ktoś inny miał ten sam problem.

ROZWIĄZANIE: To był błąd z mojej strony. Oceniam w skali od 0% do 100%, ale wszystkie moje kolumny zostały ustawione na „Ocena liczbowa (ogólna) Maksymalny wynik 100.00”, co jest oczywiście niewłaściwym ustawieniem do tego celu. Po zmianie wszystkiego na ustawienie „Od 0 do 100” obliczenia zakończyły się tak, jak chciałem.

Dzień dobry,

Załączam dwa zdjęcia, które mam nadzieję wyjaśnią mój problem. Pierwszy pokazuje folder, w którym zagnieżdżono kilka kolumn, które muszę uśrednić końcową ocenę moich uczniów:

1. Praca domowa i uczestnictwo (10%)
2. Quiz I (5%)
3. Egzamin śródsemestralny (35%)
4. Quiz II (5%)
5. Egzamin końcowy (35%)
6. CAADI (10%)

Folder jest ustawiony na ŚREDNI z różnymi wagami, jak widać na drugim obrazie. Jednak obliczenia pokazane w folderze przekraczają próg 1,000 punktów, który powinien wynosić maksymalnie 100%. Nie rozumiem, co robię źle. Istnieją dwie kolumny zawierające formuły w samym folderze:

1. Praca domowa i uczestnictwo: Znajduje się w osobnej zakładce, z prawdopodobnie około 20 ocenianymi zadaniami, a jej formuła jest ustawiona na ŚREDNIA (z równymi wagami).

2. CAADI: Znajduje się również w swojej własnej zakładce, zawiera dwa foldery, oba ustawione na ŚREDNIO z różnymi wagami, a sama kolumna CAADI to ŚREDNIA (równe wagi) obu folderów.

Nie wiem, jak bardzo mogę być bardziej szczegółowy, ale mogę zrobić wiele zrzutów ekranu, jeśli to konieczne.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 tygodnie temu przez Panie Torres.
Następujący użytkownicy podziękowali: Brettm

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.