Kwestie porównawcze

Więcej
Rok 6 4 miesięcy temu - Rok 6 4 miesięcy temu #7287 by JECH
Kwestie porównawcze został stworzony przez JECH

Właśnie zacząłem korzystać z funkcji porównywania. Porównuję ocenę osiągnięć uczniów (która jest średnią ocen z testów - więc jest to folder) z ich oceną docelową. Zasadniczo proszę go o porównanie jednej liczby z drugą. Problem polega na tym, że zwraca mi niewłaściwe wartości. Na przykład uczeń ma cel 7 (kolumna B dla porównania) i osiągnął średni wynik testu 5.7 (kolumna A dla porównania). Wartość wyświetlana w kolumnie porównania wynosi -0.2, podczas gdy powinna wynosić -1.3. Wszystkie wartości porównania pokazują błędne liczby.

Użyłem niestandardowego typu oceny dla mojej kolumny porównania, która ma maksymalną wartość 8 i minimalną wartość -8. Ocena pozytywna to 0.

Co się dzieje? Dzięki za wszelką pomoc.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez JECH.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 6 4 miesięcy temu #7288 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kwestie porównawcze
Wszystko zależy od rodzaju ocen A, B i porównania. Upewnij się, że są takie same.

Nieco inaczej jest, jeśli przypisałeś swoją niestandardową ocenę również w A i B, ale zakładam, że zrobiłeś to tylko w porównaniu.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 6 4 miesięcy temu #7289 by JECH
Odpowiedzi udzielił JECH na temat Kwestie porównawcze
OK, to ma jakiś sens. Mój problem polega teraz na tym, że nie chcę, aby oceny osiągnięć lub docelowe były kiedykolwiek ujemne, ale porównanie może być. Zobaczę co mogę zrobić.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 6 4 miesięcy temu - Rok 6 4 miesięcy temu #7290 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Kwestie porównawcze
Jeśli nie włączysz opcji „cięcie przy maks.” lub „cięcie przy min.” w typie oceny, porównanie pokaże właściwą wartość ujemną.
Możesz go po prostu wyłączyć lub utworzyć ten sam typ nachylenia z włączonymi cięciami i nowy bez
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.