Wyszukiwanie tekstowe

Więcej
Rok 8 2 miesięcy temu #6143 by Bretta Huckstepa
Wyszukiwanie tekstowe został stworzony przez Bretta Huckstepa
Cześć,

Wieloletni i zapalony/zaciekły użytkownik idoceo. Właśnie natknąłem się na coś, o czym myślałem, że wiem, jak to zrobić… ale najwyraźniej nie!

Czy istnieje sposób na przekonwertowanie tekstu/liczby na pole tekstowe?
Np. wpisuję nazwę grupy formularzy 12.6 w kolumnie 1: Forma (np. selektor ocen) i mam kolumnę 2: Nauczyciel wykonuje wyszukiwanie i zwraca pole tekstowe.

Tak ..
Formularz kol. 1 = 12.6
Kol 2 Opiekun = Pan Huckstep (zwrócone pole)

Próbowałem różnych rodzajów obliczeń tekstowych i liczbowych, ale bezskutecznie.
Prawdopodobnie przeoczyłem tutaj coś prostego ...

Wielkie dzięki,

Brett

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 2 miesięcy temu #6144 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Wyszukiwanie tekstowe
Jeśli wartością wejściową może być liczba lub tekst, musisz potraktować ją jako ocenę tekstową, jeśli są to liczby, wystarczy zdefiniować zwracane pola i utworzyć notatkę o konwersji.
Daj mi znać możliwe wartości „grupy formularzy”, a wyjaśnię, jak to skonfigurować.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 2 miesięcy temu #6145 by Bretta Huckstepa
Odpowiedzi udzielił Bretta Huckstepa na temat Wyszukiwanie tekstowe
Dzięki za to - doceniam super szybką odpowiedź.
Możliwe „nazwy” grup postaci to (np. rok 13) od 13.1 do 13.14
Można je traktować jako etykietę tekstową.

Dzięki,

Brett

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 2 miesięcy temu #6150 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Wyszukiwanie tekstowe
Pierwszym krokiem jest utworzenie typu oceny tekstu z tekstami „grupy formularzy” i przypisanie wartości liczbowej.
W moim przykładzie 13.1 równa się 1301, 13.2 równa się 1302, a 13.12 równa się 1312, łatwa do zapamiętania konwersja.

Oto obraz

Ten typ oceny musi być przypisany do kolumny „Grupa formularzy”, tej z edytorem selektora ocen

Następnym krokiem jest utworzenie typu oceny tekstowej z nazwiskami tutorów. W wartości przypisz tę samą wartość, co w poprzedniej ocenie tekstu.
Oto obraz



Ostatni krok: W dzienniku ocen > Dodaj kolumnę > Obliczenia > Średnia > Wybierz kolumnę „grupa formularzy” (100%) Typ oceny dla tego „obliczenia” to „Tutorzy”

A wyglądałoby to tak.
Załączniki:
Następujący użytkownicy podziękowali: Bretta Huckstepa

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 2 miesięcy temu #6151 by Bretta Huckstepa
Odpowiedzi udzielił Bretta Huckstepa na temat Wyszukiwanie tekstowe
Ach! Jesteś szefem Bert!
Próbowałem tego na wiele sposobów, ale używałem kropek dziesiętnych w kolumnie wartości oceny tekstowej - nie pomyślałem, żeby wpisać to jako np. 13.1 = 1301. To właściwie otworzyło dla mnie kolejny poziom wyszukiwania - DZIĘKUJĘ! :wiwat:

Jak zawsze - naprawdę doceniam twoją pracę nad tą aplikacją. Nawróciłem sporo osób w naszej szkole na iDoceo. Będę dalej rozpowszechniał...

Pozdrawiam,

Brett

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.