Pomiń pytanie o puste komórki

Więcej
Rok 11 10 miesięcy temu - Rok 11 10 miesięcy temu #323 by xpiętnaście
Pomiń pytanie o puste komórki został stworzony przez xpiętnaście
Cześć, mam pytanie dotyczące aplikacji i funkcji pomijania komórek.

Mam 4 stopnie i udało mi się wszystko poprawnie obliczyć:


W kolumnie TOTAAL EXAMEN ustawiam następujące wagi:


Problem polega jednak na tym, że jeden uczeń zachorował na jednym z testów (patrz pusta komórka na pierwszym zrzucie ekranu)... Dlatego jego ocena (41.7) jest błędna.

Myślałem, że uda mi się rozwiązać problem, ustawiając obliczenia na „Pomiń puste komórki”, ale potem wszystko zmienia się w AUTO:




Więc moje pytanie brzmi: jak mogę rozwiązać mój problem? Nawet gdybym obliczył to ręcznie, nie mogę zmienić „41.70” na prawidłową ocenę, ani nie mogę po prostu usunąć oceny tego ucznia.

Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 10 miesiąc temu przez xpiętnaście.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 10 miesięcy temu #326 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Pomiń pytanie o puste komórki
Cześć Xpiętnaście,
W naszej obecnej wersji, gdy używasz opcji pominięcia pustej komórki, zmienia ona każdą wagę na „auto”, aby móc obliczyć wynik jako prostą średnią z brakującą kolumną lub kolumnami.

W tym konkretnym przypadku, jeśli brakuje „Examen Theorie”, jaka byłaby waga dla pozostałych kolumn? To 15.38 zostanie rozłożone równomiernie na pozostałe kolumny, tak aby było to 100%? Jeśli dasz mi trochę informacji na ten temat, możemy spróbować ulepszyć funkcję pomijania pustych komórek w naszej następnej wersji, dużo nad tym pracujemy i jest jeszcze trochę czasu na nowe prośby.

Jeśli chodzi o usunięcie tej oceny lub jej ręczną modyfikację, w tej chwili nie jest to możliwe, ale możesz ustawić komórkę na czerwono (dotknij i przytrzymaj komórkę, a następnie pokoloruj), aby wiedzieć, że coś jest z nią nie tak i dodać adnotację z odpowiednim wynikiem.

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami i szczegółowe wyjaśnienie z obrazami, to naprawdę bardzo pomaga w udzielaniu odpowiedzi .
Pozdrowienia,

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 10 miesięcy temu #330 by xpiętnaście
Odpowiedzi udzielił xpiętnaście na temat Re: Pomiń pytanie o puste komórki
Cześć Bert!

Dziękuję za odpowiedź!
Cóż, tak, wszystkie kolumny zostałyby wtedy rozłożone, aby znów było 100%:
aktualna suma (41.70) wynosi ponad /55 zamiast /65, więc normalnie powinno się zdarzyć: (41.70/55)*65, aby uzyskać odpowiednią ocenę.

Mam nadzieję, że wyrażam się wystarczająco jasno :p
To jedyna rzecz, z którą mam „problem”, ponieważ jestem przyzwyczajony do TeacherPal, który to robi (ale iDoceo ma znacznie więcej funkcji). Nie wiem, czy spojrzałbyś na tę aplikację?

Jeszcze raz dziękuję: na razie skorzystam z adnotacji :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 10 miesięcy temu #331 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Pomiń pytanie o puste komórki
Mam to piętnaście,
Właśnie dodałem twoją prośbę o następne wydanie, jestem pewien, że wszyscy uznają to za przydatne.
Co do drugiego apps, polegamy głównie na opiniach naszych użytkowników, którzy prawdopodobnie mają doświadczenie z różnymi narzędziami na różnych platformach i mają prawdziwy wgląd w codzienne użytkowanie, pomaga nam to być na bieżąco z naszymi kolejnymi ulepszeniami. Wiem, że może to zabrzmieć głupio w tym konkurencyjnym polu „Pożyczę twój pomysł”… ale proszę, nie spiesz się! Naprawdę słuchamy naszych użytkowników.
Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.