Konwersja ocen (funkcja Excel If)

Więcej
Rok 8 11 miesięcy temu #5564 by james.me.robinson
Jeśli funkcja został stworzony przez james.me.robinson
Cześć,
Skonfigurowałem arkusz kalkulacyjny programu Excel, aby wyświetlał ocenę na podstawie wyniku za pomocą funkcji if.
Czy istnieje sposób na przekonwertowanie tego wzoru, aby działał w moim dzienniku ocen w iDoceo?
Oto wzór, gdzie AC6 to kolumna z łączną oceną.
IF(AC6>26,"*",IF(AC6>22,"A",IF(AC6>18,"B",IF(AC6>15,"C",IF(AC6>12,"D",IF(AC6>9,"E",IF(AC6>7,"F",IF(AC6>4,"G",IF(AC6<4,"U")))))))))

Nie mogę odczytać znaków mowy ani tekstu.

Podziękowania

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 11 miesięcy temu #5565 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jeśli funkcja
Witaj James,

Tak, możesz to zrobić za pomocą tak zwanej „konwersji ocen”.
Artykuł przygotuję dzisiaj i zamieszczę tutaj link.

W skrócie kroki są następujące:

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz utworzyć typ oceny tekstowej z objaśnionymi krokami tutaj . Dodaj swoje teksty od A do U
Dokładna wartość procentów nie jest ważna, tylko upewnij się, że najwyższa wartość ma 100%, najniższa 0%

Dodaj teraz nowy typ oceny, ale tym razem wybierz Konwersja ocen. Upewnij się, że maksymalna wartość wejściowa jest tym, czego potrzebujesz (30?) i wybierz jako wynik typ oceny tekstu, który utworzyłeś w poprzednim kroku. W lewym dolnym rogu znajdziesz tabelę, która pozwoli Ci wprowadzić korelację między wynikiem a oceną.
Po zakończeniu przypisz ten nowy typ oceny do kolumny wyników. Kliknij dwukrotnie nagłówek > Rodzaj oceny > Twoja konwersja ocen.

Oto kilka zrzutów ekranu, jak wygląda konwersja ocen



Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 11 miesięcy temu #5566 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jeśli funkcja
Tutaj jest .
Daj mi znać, jeśli coś nie jest wystarczająco jasne!

pozdrowienia
Następujący użytkownicy podziękowali: james.me.robinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 11 miesięcy temu #5567 by james.me.robinson
Odpowiedzi udzielił james.me.robinson na temat Jeśli funkcja
To jest genialne. Dziękuję. Naprawdę pomocne i łatwe do wykonania instrukcje.

To prowadzi mnie do jeszcze jednej funkcji, której używam w Excelu. Zwykle program Excel automatycznie formatuje ocenę w porównaniu z oceną docelową. Np. gdy uczeń osiągnął swój cel, jest żółty. Gdy powyżej docelowego zielonego. Gdy poniżej docelowej czerwieni. Czy można zrobić takie formatowanie warunkowe?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 11 miesięcy temu - Rok 8 11 miesięcy temu #5568 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jeśli funkcja
Tak, znajdziesz tutaj szczegóły i będzie wyglądać tak
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez bert.
Następujący użytkownicy podziękowali: james.me.robinson

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 9 miesięcy temu #5609 by Wendy
Odpowiedzi udzielił Wendy na temat Jeśli funkcja
to fantastyczne źródło! eksportowałem mój dziennik ocen do programu Excel, aby użyć funkcji if do wszystkich naszych potrzeb śledzenia, ale teraz mogę to zrobić bezpośrednio w dzienniku ocen, dziękuję.
tylko jedno pytanie, jeśli mogę: mając ustawiony typ oceny tekstowej jako standardowe oceny AS z procentowymi przyrostami co 10, aż do 40. następnie 0 dla U
jednak podczas korzystania z niej kolumna podaje każdą wartość mniejszą niż 40 jako E, a nie U. Co zrobiłem źle?! :huh:
dzięki

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 9 miesięcy temu #5610 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Jeśli funkcja
Cześć Wendy, przyczyną problemu może być:
- kolumny prowadzące do tego wyniku końcowego nie posiadające odpowiednich typów ocen.
- coś nie tak w konfiguracji konwersji ocen

Jeśli pracujesz z konwersją ocen, powinieneś ją na chwilę wyłączyć. Kliknij dwukrotnie nagłówek kolumny > Typ oceny i zmień typ oceny na przykład na „Od 0 do 100”.

Jeśli to da właściwy wynik, jest to tylko kwestia poprawnego skonfigurowania konwersji ocen, jeśli możesz wysłać mi zrzut ekranu swojej konfiguracji (z zielonym wykresem), zobaczę, czy uda mi się wykryć problem.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 8 7 miesięcy temu #5841 by Richard01902
Odpowiedzi udzielił Richard01902 na temat Jeśli funkcja
Chcesz umieścić maksymalną ocenę dozwoloną dla każdej oceny w konwersji ocen. To mnie zmyliło na początku! Zobacz załączony obraz mojej konfiguracji dla A Level UMS, który działa.
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.