stopnie

Więcej
Rok 9 7 miesięcy temu #5081 by Emilie
stopnie został stworzony przez Emilie
Witam wszystkich,

Mam 2 zapytania w systemie ocen.

Zastanawiałem się, ile ocen ustawiłeś razem... Wydaje mi się, że tworzę wiele ocen numerycznych, co sprawia, że ​​wydaje się to bardzo zatłoczone. Czy istnieje sposób, aby to ograniczyć?

Oceniam również pisanie, mówienie, słuchanie i czytanie (język współczesny), które mają różne granice ocen. W przypadku pisania i mówienia, abym mógł przekazać ocenę moim studentom, w zeszłym roku musiałem wykonać dziwne obliczenia, w ramach których obniżyłem oceny o połowę, aby dać wyniki za każde wystąpienie, a kiedy zrobią więcej, muszę wybrać najlepiej 2 oznakować zewnętrznie.
czy istnieje obliczenie, którego mógłbym użyć, aby zrobić sumę wszystkich 3, jednocześnie usuwając najgorszy znak?

Emilie

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 7 miesięcy temu #5083 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat stopnie
Witaj Emilio,

zastanawiałem się, ile ocen ustawiłeś razem... Wydaje mi się, że tworzę wiele ocen numerycznych, co sprawia, że ​​wydaje się to bardzo zatłoczone. Czy istnieje sposób, aby to ograniczyć?

Postaramy się zaproponować lepsze rozwiązanie dla tych ocen numerycznych, które nie mają zaokrągleń, kolorów ani ikon, dzięki czemu nie jest potrzebne to, co nazywamy „oceną”.

czy istnieje obliczenie, którego mógłbym użyć, aby zrobić sumę wszystkich 3, jednocześnie usuwając najgorszy znak?

Tak, mamy taką kalkulację. Jeśli chcesz spróbować, nazywa się to „Obliczanie - warunek”, włącz je najpierw w Ustawieniach (na linijce) > Edytory.

Krótko mówiąc, ponieważ musisz wybrać najlepsze 2, musisz dodać 2 kolumny z tym „obliczeniem - warunkiem”
Pierwsza kolumna wybierze najlepszą ocenę, a druga wybierze drugą najlepszą ocenę.
Będziesz wtedy mógł zrobić sumę lub średnią z 2 nowymi kolumnami.

Oto bardzo szczegółowy artykuł na ten temat, w przykładzie pracujemy z 6 quizami i odrzucamy 2
www.idoceo.net/index.php/en/howto/calculations/226
Następujący użytkownicy podziękowali: Emilie

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.