Obliczanie ocen

Więcej
10 roku tydzień 2 temu #4490 by normanremer
Obliczanie ocen został stworzony przez normanremer
Mam pytanie dotyczące obliczania ocen, gdy zadania powinny mieć różne wagi. Na przykład, jeśli Zadanie 1 ma 30 punktów, ale Zadania 2 i 3 to tylko 10 punktów, spodziewałbym się, że Zadanie 1 będzie miało większą wagę (zasadniczo obliczona ocena powinna być sumą wszystkich zdobytych punktów podzieloną przez całkowitą możliwą liczbę punktów). Wygląda na to, że oceny są obliczane jako procent każdego zadania, a następnie te wartości procentowe są razem uśredniane (niezależnie od wagi punktowej). Istnieje opcja obliczania współczynnika, ale wymaga to ustawienia mnożnika dla każdego zadania (zadanie żmudne, zwłaszcza jeśli zadania mają nietypowe wartości punktowe).

Czy jest coś, czego mi tutaj brakuje? Wszelkie porady byłyby bardzo mile widziane.

Dzięki,

--Norman

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
10 roku tydzień 2 temu #4497 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Obliczanie ocen
cześć normanie,
Zamiast tego powinieneś użyć edytora o nazwie „Obliczenia - dodawanie”.
Po wybraniu kolumn wybierz opcję „Procent całkowitego dodania”
Znajdź poniżej kilka obrazów, aby dokładniej zilustrować konfigurację. W tym przykładzie pierwsze trzy kolumny mają ten sam typ oceny od 0 do 100, ale działają tak samo z różnymi przypisaniami.

Tutaj wynik końcowy, zanotuj kolumnę Grade z liczbą uzyskanych punktów



A tutaj konfiguracja



Jeśli coś nie jest wystarczająco jasne, daj mi znać.
Dodatkowo możesz znaleźć ten link też przydatny
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 7 miesięcy temu #4843 by normanremer
Odpowiedzi udzielił normanremer na temat Obliczanie ocen
Drogi Bercie,

W iDoceo 3.5 opcje obliczeń nieco się zmieniły (z opcjami „Proste dodawanie” i „Dodawanie procentowe do sumy”). Z jakiegoś powodu nie mogę wyświetlać moich kolumn obliczeniowych jako wartości procentowych, a opcja „Dodaj sufiks %” nie jest już dostępna.

Od czasu nowej wersji miałem problem z dodawaniem ocen ważonych (obliczanie oceny ogólnej na podstawie procentów kilku zestawów kolumn), więc użyłem starszego dziennika ocen utworzonego przed wersją 3.5 i zredagowałem go, aby służył moim celom... jakiś dziwny problem ze zgodnością? A może po prostu jestem całkiem gruby i czegoś mi brakuje.

Może te dwie sprawy są jakoś ze sobą powiązane?

Dziękujemy za nieustanną pracę nad tą cenną aplikacją.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 7 miesięcy temu #4844 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Obliczanie ocen
Witaj Normanie,
Czy mógłbyś wysłać mi szablon z najnowszą konfiguracją na adres support@idoceo.net?
Daj mi znać, z którymi kartami i kolumnami masz problem.

Myślę, że na razie wystarczy szablon bez danych, tylko kolumny. W bieżącym dzienniku ocen stuknij w Eksportuj > Udostępnij > Uwzględnij wszystkie karty, a sprawdzę to tak szybko, jak to możliwe.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.