Porównanie dwóch komórek

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu - Rok 9 11 miesięcy temu #4567 by Dunkymunky
Porównanie dwóch komórek został stworzony przez Dunkymunky
Hi

Chciałbym porównać dwie komórki w dzienniku ocen i albo podać wartość, albo mieć jakieś formatowanie warunkowe. Może być łatwiej, jeśli wyjaśnię, jak to osiągnąć w programie Excel:

Moi uczniowie mają ocenę docelową. Za każdym razem, gdy przystępują do testu, mam formułę podglądu, która bierze ich ocenę docelową, przypisuje jej wartość liczbową, a następnie używam podglądu, aby uzyskać wartość liczbową ich ostatniej oceny z testu, odejmuję jedną od drugiej. Jeśli wynikiem jest -1 lub -2 (tj. osiągają swój cel lub pokonują go), komórka zmienia kolor na zielony, jeśli jest poniżej zera (tj. jeszcze nie uderzają w cel, zmienia kolor na pomarańczowy), jeśli wynik to - 3 (tj. są daleko od celu), zmienia kolor na czerwony.

Czy można to osiągnąć w idoceo?

Byłbym szczęśliwy, gdyby dał mi tylko numeryczną odpowiedź obliczeń, w ten sposób mogę ustawić je jako typy ocen i odpowiednio je pokolorować.

Załączam moją wersję programu Excel, więc masz pomysł.

Proszę o pomoc!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Dunkymunky.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu - Rok 9 11 miesięcy temu #4568 by Dunkymunky
Odpowiedzi udzielił Dunkymunky na temat Porównanie dwóch komórek
To nie pozwoliłoby mi przesłać pliku, oto link do niego

onedrive.live.com/redir?resid=6265FEB898...Q&ithint=file%2c.xls
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Dunkymunky.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 9 11 miesięcy temu #4569 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Porównanie dwóch komórek
Witaj Dunkymunky,

W obecnej wersji iDoceo możesz to skonfigurować, ale w nieco hackerski sposób.
Znajdź załączoną poniżej próbkę, która da ci wyobrażenie o tym, jak to jest skonfigurowane, „Otwórz w” iDoceo i wpisz 1111 jako hasło.

Jednak obecnie pracujemy nad naszą kolejną aktualizacją, iDoceo 3.1, która znacznie ułatwi to zadanie. Wkrótce będzie dostępny, powiedzmy za około 2 tygodnie ( tutaj szczegóły )

A tutaj zrzut ekranu nowych funkcji porównywania i rankingu. Zamiast tych strzałek będziesz mógł wybrać kolory (czerwony poniżej, bursztynowy na celu, zielony powyżej)





PS: Nie martw się tym Excelem, forum nie pozwoli Ci załączyć tego pliku!
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.