Podwajanie \ mnożenie liczby

Więcej
Rok 10 3 miesięcy temu #4348 by smiffy
Podwajanie \ mnożenie liczby został stworzony przez smiffy
Cześć - w związku z pewnym skomplikowanym problemem półpunktowym i zasadami komisji egzaminacyjnej muszę podwoić ocenę, którą dostaje student, zanim wykonam na niej obliczenie oceny tekstowej. Na przykład, jeśli zdobędą 40 z 45, ta ocena zostanie podwojona, aby uzyskać 80 z 90. Czy można to zrobić za pomocą silnika obliczeniowego Idoceo?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 2 miesięcy temu #4363 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Podwajanie \ mnożenie liczby
Cześć Smiffie,
Nie można tego jeszcze zrobić, ale wewnętrznie iDoceo będzie traktować 40 z 45 dokładnie tak samo, jak 80 z 90. Myślę, że już to wiesz.
Jeśli chcesz podzielić się tymi obliczeniami, daj mi znać, a wezmę je pod uwagę przy następnej aktualizacji

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 2 miesięcy temu #4365 by smiffy
Odpowiedzi udzielił smiffy na temat Podwajanie \ mnożenie liczby
Dzięki Bert - chodzi o to, że używam obliczeń ocen tekstowych do obliczenia ocen A * - G. A* to 81 na 90 (90% w konfiguracji ocen tekstowych), A to 72 na 90 (80%), B to 63 (70%) itd.

Potem odkryłem, że to obliczenie opiera się na 2 częściach zajęć, z których każda jest warta 45 marek (tj. 2 x 45 oznacza całkowitą ocenę z 90). Próbuję ocenić tylko 1 część zajęć z 45, ale kiedy ustawię to zamiast tego, oznacza to, że A * jest warte 40.5 z 45, A jest warte 36 z 45, B jest warte 31.5 z 45 itd. Jest to bardziej problematyczne, ponieważ pół oceny sprawiało mi problem, gdy próbowałem ustawić ocenę tekstu. Więc najlepszym rozwiązaniem, jakie przyszło mi do głowy, było podwojenie oceny z 45 za jeden przedmiot, tak żebym mógł łatwo obliczyć ocenę.

Powiedziawszy to wszystko - znalazłem sposób, aby to zrobić przez czysty przypadek. Używając znormalizowanego obliczenia konwersji na poziomie 45, udało się podwoić tę liczbę! Czy to zadziała? Wygląda na to, że na razie!

Nie jestem pewien, jak powszechna będzie ta okoliczność. Ale na razie mam rozwiązanie.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.