Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3969 by smiffy
Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe został stworzony przez smiffy
Cześć - jeszcze trochę walczę z silnikiem obliczeniowym, ale jak dotąd za każdym razem udawało się to zrobić! Chcę zamienić ocenę z 60 na ocenę tekstową. Oceny określane są na podstawie liczby uzyskanych ocen w blokach: 0-17(G), 18-23(K), 24-29(E), 30-35(D), 36-41(C), 42- 47(B), 48-53(A) i 54-60 (A*). Mylące jest dla mnie to, że te granice ocen nie wykorzystują wartości procentowych, więc nie jestem pewien, jak wyrazić ocenę tekstu w wartościach procentowych, aby można było wykonać obliczenia. Czy muszę to jakoś policzyć? A może jest wbudowany sposób?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3971 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Cześć Smiffie
Tak, granice ocen wykorzystują wartości procentowe, ponieważ będą działać dla każdego rodzaju oceny, z której próbujesz ją przekonwertować (tj. z 50, 40 itd.)

iDoceo może wykonać obliczenia matematyczne, aby móc utworzyć ocenę tekstową.

Mam nadzieję, że nie spowoduje to większego zamieszania w twoim pytaniu. Chciałem tylko pokazać, co zrobiłem, aby uzyskać wartości, których potrzebujesz. Możesz to pominąć i przejść od razu do następnego postu, w którym opublikuję końcowe wartości oceny tekstu.

Na poniższym obrazku właśnie dodałem kolumnę ze znakiem z 60, aw kolumnie obok niej proste obliczenie, które uwzględnia 100% tej kolumny i przedstawia ją jako procent (Typ oceny Od 0 do 100)


Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3972 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Oto konfiguracja tego typu ocen



I jak by to wyglądało w naszym poprzednim przykładzie, w którym zmieniamy typ oceny „Od 0 do 100” na nasz nowy typ oceny „Smiffy's grade”

Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3973 by smiffy
Odpowiedzi udzielił smiffy na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Fantastyczny Bert, dziękuję bardzo! Udało mi się to uruchomić, a nawet udało mi się skorzystać z opcji dodawania obliczeń, aby podwoić oceny za 2 moduły (czyli sumę ocen na 120), a następnie obliczyć ogólną ocenę przy użyciu tego samego systemu.

Jedna rzecz mnie trochę wkurza - moje kolumny obliczeniowe mają dane pogrubioną czcionką, podczas gdy początkowe kolumny nie - jak wyłączyć pogrubienie danych w kolumnie?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3974 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Nie ma jeszcze opcji wyłączenia pogrubienia...

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 6 miesięcy temu #3975 by smiffy
Odpowiedzi udzielił smiffy na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
OK, na razie dziękuję, pogrubienie danych obliczeniowych to coś, co chciałbym zobaczyć, czy jest to możliwe w nowej wersji. Dzięki jeszcze raz.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 3 miesięcy temu #4307 by Sullivan
Odpowiedzi udzielił Sullivan na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Cześć,
Długoletni czytelnik, dzwoniący pierwszy raz! Próbuję zrobić dokładnie to, co omawia ten wątek i nie mogę go uruchomić. Czy ktoś byłby w stanie mi pokazać lub powiedzieć, jak muszę skonfigurować dwie kolumny, aby przejść od surowego wyniku do oceny.
Myślę, że potrzebuję bardzo podstawowych instrukcji, ponieważ bez względu na to, co spróbuję, to nie działa.
Z góry dziękuję!!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 3 miesięcy temu #4308 by smiffy
Odpowiedzi udzielił smiffy na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Na podstawie wszystkich danych już wykorzystanych w tym temacie:

Krok 1 - Ustaw ocenę tekstową A* - G zgodnie z obrazem Berta, gdzie A* jest warte 90%, A jest warte 80% itd.

Krok 2 – Mieć w swoim dzienniku ocen kolumnę zawierającą „Rodzaj ocen” opartą na liczbach i zawierającą liczby od 0 do 60 (jak w ocenach z 60)

Krok 3 - Dodaj nową kolumnę, wybierz "Obliczenia" w "Edytorze". W polu „Typ oceny” w tej kolumnie użyj oceny tekstowej ustawionej w kroku 1.

Krok 4 - Skonfiguruj obliczenia. Uwzględnij swoją kolumnę 0-60 w obliczeniach (z kroku 2) i spraw, aby była ona warta 100%.

Zrobione! Powinieneś teraz być w stanie uzyskać ekwiwalent oceny tekstowej dla liczb od 0 do 60.

Mam nadzieję, że to pomoże.
Następujący użytkownicy podziękowali: Sullivan

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 10 3 miesięcy temu #4312 by Sullivan
Odpowiedzi udzielił Sullivan na temat Zamiana ocen z 60 na oceny tekstowe
Doskonały! bardzo ceniony Smiffy!! :)

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.