Niewłaściwe obliczenia (rozwiązane)

Więcej
Rok 11 11 miesięcy temu #245 by Doktor_VVV
Niewłaściwe obliczenia (rozwiązane) został stworzony przez Doktor_VVV
Cześć!
Jestem z Ukrainy! Czy masz w tej chwili użytkowników z Ukrainy, czy jestem pierwszy? ;)

Staram się dostosować program do mojego przedmiotu, ale nadal mam problem z obliczeniami. tutaj:

19 zajęć praktycznych (za każdą ocenę od 0 do 6). W nowej wersji iDoceo (1.7) dobrze oblicza wszystkie 19 kolumn! Suma ocen musi być wyrażona w liczbach bezwzględnych, a nie w %. Więc w tej chwili wszystko w porządku.

Po zajęciach praktycznych studenci muszą zaliczyć kontrolę modułu, która obejmuje testy i pytania. Czyli w tym samym wierszu każdy student ma sprawdzian kontrolny z mojego przedmiotu (od 0 do 40 za tego typu prace)
Następnie w tej samej linii każdy uczeń ma 4 pytania (od 0 do 10 dla każdego)
Kiedy uczniowie wypełnili test kontrolny i cztery pytania, muszę zsumować ten wynik w jednej kolumnie. Na przykład: 40+10+10+10+10=80 , ale program pokazuje mi tutaj zły wynik!

Ostatnia rzecz jakiej potrzebuję to ostatnia kolumna z nazwami TOTAL i musi wyliczyć końcowe punkty z mojego przedmiotu dla każdego studenta = punkty za zajęcia praktyczne + punkty za kontrolę modułu. Ale program znowu pokazuje mi tu zły wynik!

Czy możesz mi pomóc rozwiązać ten problem, ponieważ próbowałem innego wariantu i nie mogę uzyskać poprawnego wyniku.

PS może lepiej dodać funkcję obliczającą liczby bezwzględne (zamiast procentów lub jako dodatek do prezentowania obliczeń jako wariant opcji).

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 11 miesięcy temu #246 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Błędne obliczenia
Witamy Doctor_VVV!
Myślę, że masz jeszcze kilku innych ukraińskich użytkowników, ale ponieważ nie ma tam oficjalnego sklepu z aplikacjami, trudno powiedzieć!
Powinienem rzucić okiem na twoje obliczenia, aby ci pomóc, jeśli możesz wysłać mi kilka zrzutów ekranu na adres support@idoceo.net (jeden powinien zawierać strzałki obliczeń) lub, jeśli nie masz z tym problemu, wyślij mi kopię zapasową swoich danych.
Wrócę do ciebie tak szybko, jak to możliwe.
Pozdrawiamy i dziękujemy za kontakt.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.