Ignorowanie pustych komórek

  • Dave
Rok 11 1 miesięcy temu #2842 by Dave
Ignorowanie pustych komórek został stworzony przez Dave
Cześć,

Czy mimo to kalkulator ignoruje puste komórki? Na przykład, kiedy robię test, zawsze mam 3 kolumny - 1 na surową ocenę (zawsze na 40, mam do tego ustawioną ocenę numeryczną na 40), a następnie kolumnę do obliczenia procentu z tej pierwszej kolumny (ponownie , mam do tego ustawioną ocenę numeryczną na 100), a następnie trzecią kolumnę, aby podać ocenę tekstową opartą na wartości procentowej. Dla każdej kolumny mam ustawione wyświetlanie średniej linii. Problem polega na tym, że jeśli mam ucznia, który opuścił zajęcia, ma pustą komórkę w kolumnie surowych danych. To następnie przekłada się na 0/100, a następnie daje F. To nie koniec świata, z wyjątkiem faktu, że następnie wyrzuca średnią na linii średniej. Czy jest więc jakiś sposób, aby podczas obliczania procentu i oceny pozostawić go pustym, a nie 0?

Czy jest też sposób na połączenie tytułu we wszystkich 3 kolumnach? Dlatego zwykle piszę tytuł testu jako nagłówek kolumny, a następnie używam nagłówka kolumny, aby wskazać, co pokazuje ta konkretna kolumna. Oznacza to, że kończę pisać nagłówek kolumny 3 razy. Czy można scalić nagłówek we wszystkich 3 kolumnach? Jeśli nie, czy byłoby to możliwe w następnej wersji?

Wreszcie, czy jest jakiś sposób wstawienia pustego szablonu kolumn? Mam na myśli to, że za każdym razem, gdy robię test na GCSE, zawsze używam tych samych 3 typów kolumn, ustawień obliczeń i opcji oceniania, a na poziomie A zawsze używam tej samej kombinacji 5 kolumn z powiązanymi ustawieniami. Czy jest jakiś sposób, aby można było wstawić gotowe dane testowe do szablonu, aby nie trzeba było robić tego kolumna po kolumnie?

Dzięki,
Dave

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
Rok 11 1 miesięcy temu #2843 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Ignorowanie pustych komórek
Hi Dave,

Aby zignorować puste komórki, musisz najpierw włączyć opcję „Pomiń puste komórki”. Tutaj zrzut ekranu
W obecnej wersji nie jest możliwe scalanie tytułów, ale jest to na naszej liście rzeczy do zrobienia. Nie jestem jednak pewien, czy przejdzie do naszej następnej aktualizacji, lista nowych funkcji jest ogromna, a łączenie tytułów nie jest najwyższym priorytetem. Dotrzemy tam.

Szablony również nie są możliwe w tej wersji, ale na pewno zostanie to zaimplementowane w naszej następnej aktualizacji, jest ustawione wyżej na tej liście funkcji!. Będziesz mógł tworzyć, udostępniać i używać szablonów do woli.

Mam nadzieję, że to jakoś pomogło...

Z poważaniem,
Załączniki:

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • Dave
Rok 11 1 miesięcy temu #2844 by Dave
Odpowiedzi udzielił Dave na temat Ignorowanie pustych komórek
Niesamowite, dziękuję!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.