Obliczanie sum

  • ACP
12 lata 1 dzień temu #205 by ACP
Obliczanie sum został stworzony przez ACP
Cześć,

Właśnie zacząłem używać Idoceo i myślę, że ma potencjał, aby być dokładnie tym, czego chcę. Jednak mam kilka problemów z sumowaniem ocen.

Chcę rejestrować oceny z każdego pytania w teście, a następnie automatycznie znaleźć sumę. Stworzyłem 9 kolumn, po jednej dla każdego pytania i odnotowałem ocenę każdego ucznia za odpowiednie pytanie w odpowiedniej komórce. Stworzyłem również kolumnę „Total” i użyłem funkcji rachunku różniczkowego, aby dodać wyniki. Próbowałem zważyć je wszystkie jako 100%, ale chociaż jest to w porządku dla pierwszych 8 kolumn, wydaje się, że nie chce pozwolić na 100% dla 9. kolumny i ciągle powraca do 0, ignorując wynik dla ostatniego pytanie.

Czy mogę coś z tym zrobić?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lata 1 dzień temu #206 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Obliczanie sumy
Cześć AKP,
Tak, to znany błąd w naszej aktualnej wersji. Jesteśmy tego świadomi i został on rozwiązany w naszej następnej wersji.
Ponieważ może minąć trochę czasu, zanim następna wersja będzie dostępna w sklepie z aplikacjami, oto obejście tego problemu:

Chodzi o to, aby oddzielić pojedynczą kolumnę „total” na dwie osobne operacje, na zrzucie ekranu suma 1 uwzględnia pierwsze pięć kolumn, suma 2 pozostałe. Następnie dodajemy nową kolumnę, która dodaje obie sumy (po 100%). Możesz przenieść kolumny pośrednie (total1 i total2) i ukryć je na ekranie, aby widzieć tylko sumę całkowitą.



Daj nam znać, jak to zadziałało.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • ACP
12 lata 1 dzień temu #207 by ACP
Odpowiedzi udzielił ACP na temat Re: Obliczanie sumy
To działało dobrze, dziękuję. Czy istnieje maksymalna liczba kolumn, które można połączyć, aby uzyskać sumę częściową?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lata 1 dzień temu - 12 lata 1 dzień temu #208 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Obliczanie sumy
Cześć AKP,
Nie ma ograniczeń co do liczby połączonych kolumn.
Jedynym ograniczeniem jest liczba zagnieżdżonych obliczeń (rachunek na rachunku obejmującym dowolną liczbę kolumn), możesz mieć do 20 zagnieżdżonych operacji.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś funkcji, opublikuj ją tutaj, polegamy na opiniach naszych użytkowników, aby ulepszyć naszą aplikację.
Pozdrawiamy i przepraszamy za niedogodności, ciężko pracujemy nad nadchodzącą wersją!
Ostatnia edycja: 12 lata 1 dzień temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lata 6 godzin temu #209 by Salvador H
Odpowiedzi udzielił Salvador H na temat Re: Obliczanie sumy

admin napisał: Cześć AKP,
Nie ma ograniczeń co do liczby połączonych kolumn.
Jedynym ograniczeniem jest liczba zagnieżdżonych obliczeń (rachunek na rachunku obejmującym dowolną liczbę kolumn), możesz mieć do 20 zagnieżdżonych operacji.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś funkcji, opublikuj ją tutaj, polegamy na opiniach naszych użytkowników, aby ulepszyć naszą aplikację.
Pozdrawiamy i przepraszamy za niedogodności, ciężko pracujemy nad nadchodzącą wersją!

Dzień dobry, dzień dobry.
Como parte de la información que tengo que proporcionar al concluir cada unidad, me piden el total de horas que asistió cada uno de mis alumnos, lo que implica el promedio de 20 kolumn por grupo.
Al tratar de obtener el total de asistencias idoceo solo me allowe colocarle el 100% a un máximo de 8 columnas generándome problemas porque manejo varios grupos, ya obserwacja que una solución es separar las columnas en grupos, pero, ¿No istnieć alguna otra forma de powikłania grzechu hacerlo ???.
Estoy satisfecho con su aplicación, la atención que le brindaba a sus usuarios y los avances que hacen con cada nueva versión, espero conocer una pronta solución a este problema.
Dziękuję.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lata 6 godzin temu #210 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Obliczanie sumy
Buenas tardes Salvadorze,
Entregamos esta semana la nueva versión y para final de la semana que viene estará ya disponible en el App Store, con ese tema resuelto.
De momento la alternativa es la que contamos de dividir las operaciones, pero la solución definitiva no demorará mucho.
pozdrowienia

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lata 6 godzin temu #211 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat Re: Obliczanie sumy
Nasza następna aktualizacja zostanie dostarczona w ten weekend i będzie dostępna w sklepie z aplikacjami do końca przyszłego tygodnia.
pozdrowienia

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.