Średnia ocena tekstu powiązana ze średnią oceną procentową

  • kbeadle
12 lat 6 dni temu #198 by kbeadle
Cześć,

Po prostu przyzwyczajam się do aplikacji i skonfigurowałem kolumnę, która tworzy średni procent na podstawie serii testów przeprowadzonych przez moją klasę.

Naprawdę chciałbym, aby następująca kolumna była oceną tekstu (ae), która jest wybierana automatycznie na podstawie średniej z poprzedniej kolumny. czy to możliwe?

kbeadle

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lat 5 dni temu - 12 lat 4 dni temu #199 by bert
Cześć kbeadle,
Tak to mozliwe. Dostarczę artykuł wyjaśniający, jak to zrobić, na wypadek, gdyby ktoś inny miał takie same wymagania.
Prawdopodobnie udało Ci się uzyskać średnią kolumnę i chcesz tylko tę dodatkową z oceną tekstową.
Zgaduję (popraw mnie, jeśli się mylę), że użyłeś ogólnego typu oceny (domyślnego) w swoich kolumnach. Oto kroki:

- Najpierw utwórz numeryczny typ oceny z maksimum na 100 i minimum na 0 i zapisz go. Nazwijmy to 0-100

- Następnie zastosuj ten nowy typ oceny do wszystkich kolumn (dotknij i przytrzymaj nagłówek, edytuj i wybierz typ oceny). Gdy zrobisz to ze wszystkimi kolumnami, Twoje średnie powinny być takie jak wcześniej.

- Teraz ostatni krok, dodaj kolumnę za pomocą edytora CALCULUS i wybierz rodzaj oceny, której potrzebujesz (tj. ocena tekstowa od A do F z własnymi wagami). Edytuj obliczenia dla tej kolumny i wybierz dla niej pojedynczą kolumnę zawierającą średnią. Zapisz to i voilá, powinieneś mieć ocenę tekstu.

Wyjaśnię to nieco bardziej szczegółowo i obrazami, ale daj mi znać, jak to zadziałało.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 dni temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • kbeadle
12 lat 5 dni temu #200 by kbeadle
Odpowiedzi udzielił kbeadle na temat Re: Średnia ocena tekstu powiązana ze średnim odsetkiem
Dziękuję Ci!

To zadziałało idealnie, wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
12 lat 4 dni temu #201 by bert
Cieszę się, że zadziałało.
Dodaliśmy artykuł tutaj wyjaśniając, jak to zrobić. Na końcu znajduje się notatka, pod wskazówką eksperta, która może ci się przydać. Przypuszczam, że faktycznie potrzebujesz obu kolumn, ale przeczytaj to na wszelki wypadek.

pozdrowienia

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.